Ahmet Hakan: İletişim Başkanlığı'nın açıklaması gerçekten çok üst düzey, çok iyi hazırlanmış

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Berat Albayrak'ın "düşmanca dil" karşısında dayanamayıp istifa etmiş olabileceğini öne sürdü.

Gündem 09.11.2020, 22:34 09.11.2020, 23:14
Ahmet Hakan: İletişim Başkanlığı'nın açıklaması gerçekten çok üst düzey, çok iyi hazırlanmış

Yandaş Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CNN Türk’te sunduğu “Tarafsız Bölge” programında Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığından istifasına ilişkin konuştu. 

Albayrak’ı bu karara iten iki seçeneğin olduğunu söyleyen Ahmet Hakan, bunlardan ilkini “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği üzerine istifa gelmiş olabilir” diye açıklarken ikincisini ise “Zaten sürecin başından beri hep kendisine karşı düşmanca bir dil tutturuldu. Hiç kimse dayanamaz o dile. Her gün her gün, ‘damat, damat…’, ‘damat bakan şöyle…’ Müthiş bir tezvirat. Ona karşı bir insanın direncini koruması çok zordur. Onun verdiği bir psikolojiyle, ağır bir haksızlığıa maruz kalmanın etkisiyle de istifa etmiş olabilir. Metinde bunun izlerini bulmak mümkün.” ifadeleriyle dile getirdi.

Ahmet Hakan’ın Genel Yayın Yönetmeni olduğu Hürriyet ve Tarafsız Bölge programını sunduğu CNN Türk, Albayrak’ın istifasına dair yaklaşık 24 saat boyunca herhangi bir haber yayınlamamıştı. Ahmet Hakan, Berat Albayrak'ın "düşmanca dil" karşısında dayanamayıp istifa etmiş olabileceğini öne sürdü.

'ÇOK ÜST DÜZEY BİR AÇIKLAMA'
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan Berat Albayrak'ın istifasının kabul edildiğine dair açıklamanın gelmesiyle birlikte kontrolü iyice kaybeden Ahmet Hakan, yayında "Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın açıklaması gerçekten çok üst düzey bir açıklama, çok iyi hazırlanmış" cümlesini sarf edebildi.

Bu çırpınışları kendisine yeterli gelmemiş olacak ki, Ahmet Hakan ilerleyen dakikalarda ise "Şimdi ben bir daha hatırlatmak istiyorum izleyicilerimize şu dili... Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın hazırladığı açıklamanın dili gerçekten benim de çok dikkatimi çekti, çok üst düzey bir devlet dili" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)