27 saatlik sessizlik son buldu: Erdoğan Berat Albayrak’ın istifasını kabul etti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün akşam sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sağlık koşullarını gerekçe göstererek istifa ettiğini duyurmuştu. Saray'dan ilk açıklama tam 27 saat sonra gelebildi...

Gündem 09.11.2020, 22:00 09.11.2020, 22:15
27 saatlik sessizlik son buldu: Erdoğan Berat Albayrak’ın istifasını kabul etti
Toplumsal Haber Merkezi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, damadı Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasını kabul etti.

Erdoğan'a damat olduktan sonra önce Enerji Bakanlığı yapan, ardından da Hazine ve Maliye Bakanı yapılan Berat Albayrak'ın dün akşam saatlerinde Instagram hesabından istifasını açıklayıp ortalardan kaybolyması gündeme oturmuştu. Yandaş medya saatlerce haberi verememiş, Anadolu Ajansı ve TRT'den konuyla ilgili çıt çıkmamıştı. Bazı yandaşlar Erdoğan'a "istifayı kabul etme" çağrıları yaparken, bazıları da tıpkı yandaş medya organları gibi sessizliğe bürünmüştü. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı da olan Berat Albayrak, dün akşam saat 19.00 civarında Instagram'dan yaptığı duyuruda “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım” ifadelerini kullanıldmıştı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yaklaşık 27 saat sonra açıklama geldi. Açıklamanın yorumlara kapalı ve köşeli kelimelerle yazılmış olması da dikkatlerden kaçmadı... 

Saray'dan yapılan açıklama şöyle:

Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.

Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.

Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.

Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.

Yorumlar (0)