Gümbet, Türkiye'nin güneybatı kıyısında Bodrum ilçesinin yakınında bulunan popüler bir turizm merkezidir.

Gümbet, Bodrum ilçesinin sadece 3 kilometre batısında, Bodrum Yarımadası'nda yer almaktadır. Muğla ilinin bir parçasıdır.

GÜMBET HAKKINDA BİLGİLER
Gümbet, özellikle Avrupa'dan çok sayıda turisti çeken canlı bir tatil beldesidir. Güzel kumlu plajları, berrak suları ve çok çeşitli su sporları aktiviteleri ile tanınır ve bu da onu plaj tutkunları ve su tutkunları için popüler bir yer haline getirir.

Gümbet'in ana cazibe merkezi, plaj barları, şezlonglar ve su sporları tesisleri gibi çeşitli olanaklar sunan uzun ve kumlu plajıdır. Yüzmek, güneşlenmek ve denizin tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir.

Gümbet, hareketli gece hayatıyla da ünlüdür. Gümbet'in barlar sokağının çok sayıda bar, gece kulübü ve restoranla dolu olması, burayı partiye gidenler ve hareketli bir gece hayatı yaşamak isteyenler için bir merkez haline getirir.

Plaj ve gece hayatının yanı sıra ziyaretçiler tekne turları, su parkları, yerel pazarlarda hediyelik eşya alışverişi gibi çeşitli aktivitelerden yararlanabilirler.

GÜMBET'E NASIL GİDİLİR?
Bodrum merkeze yakılığı sebebiyle Gümbet'e ulaşım oldukça kolaydır. Gümbet'e hava yolu ile gelmek isteyen ziyaretçiler Milas-Bodrum Havalimanı'nı kullanabilirler, havalimanından sonra otobüsler ile Gümbet'e ulaşım sağlanabilir.

Karayolu ile gelmek isteyen ziyaretçiler ise şehirlerararası otobüsler ile Bodrum merkeze ulaşım sağlayabilir. Bodrum merkeze geldikten sonra şehiriçi otobüsler ile Gümbet'e ulaşım sağlanabilir.

Bununla beraber şahşi araç ile ulaşım sağlanabilir.