‘Gül’ün partisi için Babacan ikna edildi, Davutoğlu’na da teklif gidecek’

0
90

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün arkasında olduğu yeni bir parti kurma çalışmalarında sona gelindiğini öne sürdü.

Selvi, ‘Gül ve Babacan’ın parti kurma çalışması’ başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı: “Yeni parti kurma çalışmaları somut adımlara dönüşüyor. Daha önce AK Parti’de cumhurbaşkanlığı ve bakanlık gibi önemli görevlerde bulunmuş isimler tarafından yeni parti kurma çalışmalarının yürütüldüğü söyleniyor. Yeni parti için 1 Nisan’dan sonrası için tarih veriliyor.”

‘PARTİNİN BAŞINA BABACAN GEÇECEK’

Partinin genel başkanlığını Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın üstleneceği iddiasını köşesine taşıyan Hürriyet yazarı şöyle devam etti: “Daha doğru bir deyişle, kurulacak olan yeni partinin başına geçmesi için Ali Babacan’ın ikna edildiği söyleniyor. Parti kurma çalışmalarının arkasındaki ismin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğu söyleniyor. Abdullah Gül’ün genç, yıpranmamış ve yeni bir isim olması nedeniyle Babacan’ı tercih ettiği söyleniyor. Aslında partiyi kurduranın Abdullah Gül olduğu belirtiliyor. Yani perde arkasındaki lider Abdullah Gül.”

‘DAVUTOĞLU SIK SIK GÖRÜŞÜYOR’

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’na da teklif götürüleceğini yazan Selvi, “Abdullah Gül pek sıcak bakmasa da Ali Babacan’ın Davutoğlu konusunda ısrarlı olduğu ifade ediliyor. Zaten Gül ve Babacan’a yakın isimlerle Davutoğlu’nun da sık sık görüştüğü söyleniyor” dedi.