Prof Dr. Naci Görür, sık sık sosyal medya hesabından depremle ilgili uyarılarda bulunuyor. Görür  geçtiğimiz günlerde katıldığı bir etkinlikte, “İstanbul’da kesinlikle 7’den büyük bir deprem olacaktır” diyerek “Depremin eli kulağında” dedi.

Prof. Dr. Ahmet Ercan‘dan ise Görür’ün söz konusu ifadeleri üzerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi.
 

Ercan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı.

“İstanbul’da her an deprem olacağını gösteren bir tane kanıt gösterin size inanayım! Siz böyle söyledikçe siyasetçiler ile müteahhitler sizin sözlerinizi kullanıp oy ile para devşiriyorlar. İnşaat, ülkeye katma değer üretmeyen ölü yatırımdır. Yatırım sanayiye kaymalı. Lütfen”

GÖRÜR'DEN YANIT GECİKMEDİ


Naci Görür ise Ahmet Ercan'ın paylaşımı üzerine X hesabından bir yazı yayınladı. Görür yazısında ''iz burda depremi değil depreme karşı önlem alalımı konuşuyoruz'' dedi.

İşte Görür'ün paylaşımı:

“DERTLEŞME: Arkadaşlar, zaman zaman, X’te yazışmalarınızı , sorularınızı, düşüncelerinizi okuyorum. Çoğunuz olumlu yönde ve olması gereken şekilde konuşuyorsunuz. Ama kimi arkadaşlarım sanki bu ülkede depremin konuşulmasından rahatsız oluyor. Korkmalarını anlıyorum. Korku insani bir duygu ama daha dün onbinlerce canımızı kaybettiğimiz bir ortamda ÜLKEMİZDEKİ KENTLERİ DEPREM DİRENÇLİ YAPALIM, İNSANIMIZ ÖLMESİN söyleminden niye rahatsızlık duyarlarki. Biz burda depremi değil depreme karşı önlem alalımı konuşuyoruz. Lütfen içinize sevgi dolsun, kendinize gelin. Sevgiyle”