TV100 yayınına canlı bağlantı ile katılan Gökhan Zan, Türkiye İşçi Partisi'nin Hatay için aday gösterdiği isim olarak Osman Kenan Çapoğlu’nun sorularını canlı yayında yanıtladı.

Zan'ın açıklamları şu şekidle;

Ben bir siyasetçi değilim. Bir kere herkes onu anlasın. Ben bir Hatay sevdalısıyım. Ben buranın bir evladıyım. Hatay’da doğdum ve doğal olarak Hatay’ıma sahip çıkmak için bu yola baş koydum. Yavaş yavaş sahaya indik. Bunu her gün artırarak vitesi de yükselterek 31 Mart'a kadar da inşallah zafere de ulaşacağız.

Ben daha önce İYİ Parti’deyken Genel Başkan Sayın Meral Akşener sağ olsun, o zaman Hatay halkının sesi ve sözcüsü olmak için 'Parti benim için önemli değil, önemli olan senin mecliste olman.' O söylemlerden yola çıkarak sağ olsun bana bu yolu açmaya çalıştı. Hatta ben dedim ki 'Sayın Genel Başkanım ben Cumhuriyet Halk Partisi ile özdeşleşmiş bir insanım Hatay’da. Halk beni orada görmek istiyor' dedim. 'Oğlum senin kılına zarar gelsin istemem. Seni korumak benim boynumun borcudur. Madem öyle benim derdim parti değil, benim derdim senin mecliste ve Hatay halkına sesi ve sözcüsü olmandır.

LİSTEDEN ÇIKARDILAR

Cumhuriyet Halk Partisi listesinde olmamam gerektiğini söylediler. Beni listeden çıkardılar. Neden çıkardıklarını sormadım. Ben siyaset için yola çıkmadım, buna ihtiyacım yok.

"Kimler tarafında tehdit edildiniz ve kimler size para teklif etti?" sorusuna Zan, " Ben bunu kamuoyunun takdirine bırakacağım çünkü bu hassas bir süreç. Bu süreci gerekli mercilere ulaştırdım. Partilerle ilişkisi olanlar var ama şehir dışında da parti ile ilişkisi olmayan dolaylı yoldan ortak arkadaşlarımız olan birileriyle haber yollandı görüşüldü ve aynı zamanda tehditte edildim." yanıtını verdi.