İktidar yandaşlığı ve gericiliğiyle tanınan Akit gazetesi A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt’u çirkin ifadelerle hedef aldı.

Türkiye’nin gururu ‘Filenin Sultanları’ Milletler Ligi finalinde Çin’i 3-2 mağlup ederek şampiyonluğu elde etti. A Milli Voleybol Takımı organizasyon tarihinde ilk şampiyonluğa ulaşarak ülkemizi bir kez daha gururlandırdı.

Maçın yıldızlarından, milli takımın başarılı oyuncusu Ebrar Karakurt şampiyonluğun ardından sosyal medya hesabından, “Boynumda bana yargı yükleyenlerin utançlarından yapılma mücevherler yani altın madalya” paylaşımını yaptı.

"GERİCİLER DAYANAMADI"

Gerici Akit ise paylaşımının ardından Karakurt’u hedef aldı. Kullandığı çirkin ifadeler ‘pes’ dedirten gazete başarılı sporcu için de ‘milli utancımız’ ifadesini kullandı. Haberin içeriğinde ise ‘eşcinsel sapkın’, ‘sapkın yaşam tarzı’ diyerek Karakurt’a hakaret etti. Akit’in internet sitesinde yer alan çirkin metin ise şöyle:

“A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Milletler Ligi finalinde Çin’i 3-1 mağlup ederek şampiyon olmasından sonra eşcinsel sapkın Ebrar Karakurt’tan mesaj geldi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Karakurt, sapkın yaşam tarzını dayatmayı şu ifadelerle sürdürdü:

Boynumda bana yargı yükleyenlerin utançlarından yapılma mücevherler yani altın madalya.”