Galatasaray Kulübü, resmi sosyal medya hesaplarından Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki PFDK sevkleri hakkında sert bir açıklama yaptı:

"Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşananlarla ilgili yapılan ve yapılmayan PFDK sevkleri; Türkiye Futbol Federasyonu'nun ne kadar basiretsiz, adaletsiz, baskılara ve tehditlere boyun eğen bir tutum içinde olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri ve kurulları, son 2 sezondur gerek saha içinde gerek saha dışında tamamen bir kulübün ve bir şahsın baskılarına boyun eğmiştir. Bu şımarık ve fütursuz kişinin hukuku sürekli ayaklar altına almasına göz yummuşlardır. Hakem hatalarında ve disiplin sevklerinde verilen tüm kararlarda baskıya boyun eğilmiş, hiçbir zaman adaletten yana tutum sergilenmemiştir. Futbolun sahanın içinde kalması için gereken adaleti tesis edememişlerdir. Bu yöneticiler ve kurulların, korku ve kaygıyla aldıkları tüm kararlar futbol tarihinde kara bir leke olarak anılacak ve toplum tarafından her zaman yargılanacaktır.

Yine de umutla o koltuklarda oturan herkese soruyoruz: Hala orada olmak, görevinizi yapar gibi davranmak vicdanınıza sığıyor mu?"