Galatasaray ve Fenerbahçe, Mauro Icardi'ye verilen men cezasının ardından sosyal medya platformu X üzerinden üst üste paylaşımlar yaparak gerilimi tırmandırdı.

Olayın kaynağı, Galatasaraylı Mauro Icardi'nin MKE Ankaragücü maçındaki tribün hareketleri nedeniyle PFDK'ya sevk edilmesiydi. Tahkim Kurulu, Arjantinli golcüye 1 maç men ve 19 bin 500 Türk Lirası para cezası verdiğini açıkladı. Sarı-kırmızılılar, bu karara itiraz etse de, TFF cezanın onandığını duyurdu ve Icardi'nin Antalyaspor maçında oynamayacağı kesinleşti.

Fenerbahçe, yaşanan bu gelişmeye tepki göstererek sosyal medya platformu X'te "Şampiyonluk yarışını etkileyebilecek kural tanımayan bu hukuksuzluk, bir takım lehine bu kadar açık ve net bir kayırma daha önce görülmemiştir. Bugün, sözün bittiği yerdeyiz!" ifadeleriyle sert bir açıklama yaptı.

Galatasaray, Fenerbahçe'nin açıklamasına cevap verirken, "Karanlığınızı aydınlıkla, yalanlarınızı doğrulukla, iftiralarınızı gerçeklerle, başarısızlıklarınızı Şampiyonluğumuzla yeneceğiz!" şeklinde karşılık verdi. Ayrıca, sarı-kırmızılı ekip paylaşımında Fenerbahçe ve TFF'nin işbirliği içinde olduğunu vurguladı.

Fenerbahçe, Galatasaray'ın paylaşımına yanıt olarak, "Tarihe kazılı, değişmeyen gerçekler! Saha içinde ve saha dışında, karanlık, derin lobilerinizle sonuna kadar savaşacağız!" ifadelerini kullandı.