Galatasaray Kulübü, dün gerçekleşen Fenerbahçe-Siltaş Yapı Pendikspor maçındaki hakem ve Video Yardımcı Hakem (VAR) kararlarını sert bir dille eleştirerek Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) bir kez daha istifaya çağırdı. Sarı-kırmızılı ekip, Trendyol Süper Lig'in 29. haftasındaki müsabakada yaşanan hakem hatalarına vurgu yaparak, federasyonun yönetimine duyduğu güvensizliği dile getirdi.

Galatasaray'ın açıklamaları şöyle;

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi, Gaziantep FK - Fenerbahçe, Fenerbahçe - Alanyaspor, Fenerbahçe-Kasımpaşa ve son olarak Fenerbahçe - Pendikspor maçları... Kararlarıyla maçı bir taraftan alıp diğerine veren, özellikle son dakikalarda yaptığı operasyonlarla rakiplerin kazanmasını imkansız hale getiren Arda Kardeşler, Mustafa İlker Coşkun, Tugay Kaan Numanoğlu, Alper Çetin, Çağdaş Altay, Erkan Engin, Cihan Aydın ve Kadir Sağlam isimli hakemlere ne gibi yaptırımlarda bulunulacaktır

Türk futbolunda kulağının üzerine yatılacak dönemin sonuna çoktan gelinmiştir! Türk futbolunu rahatlatmak, gerçekleri ve adil kararları, tüm futbolseverlerle ve taraflı-tarafsız tüm kesimlerle paylaşmak, Türkiye Futbol Federasyonu'nun kaçamayacağı görevidir. Bu görevleri bugüne kadar yapamayan federasyon ya bu zorunluluğunu yerine getirmelidir ya da 24 Şubat'taki açıklamamızda belirttiğimiz gibi TFF ve kurulları olarak gerekli kararı almalıdır.

FENERBAHÇE YANIT VERDİ

Sarı-kırmızılı kulübün bu açıklamasına Fenerbahçe'den hızlı bir yanıt geldi. Sarı-lacivertli kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, bir paradoksun tanımı yapılarak, özellikle Okan Buruk ve Dursun Özbek'in geçmişte hakemler ve TFF ile ilgili farklı tarihlerde yaptığı açıklamalara vurgu yapıldı. Bu örneklerle, her iki kulübün de geçmişte benzer durumlarla ilgili farklı perspektiflerde açıklamalar yaptığına dikkat çekildi.

Fenerbahçe'den açıklama şöyle;

PARADOKS: "Görünüşte" doğru olan bir ifade veya ifadeler topluluğunun, bir çelişki oluşturması, sezgiye karşı bir sonuç oluşturması anlamındaki kelimedir.

ÖRNEK: 3 Mart 2024: Okan Buruk'tan Fenerbahçe'nin yabancı hakem isteğine yanıt: "Türk hakemlerine güveniyoruz!"

14 Aralık 2023: Soru: "TFF'den memnun musunuz?" Dursun Özbek: "Böyle bir soruyu kabul etmiyorum. Federasyon bizim federasyonumuz. Futbolun akışı içinde yapılması gerekenler, düzeltilmesi gerekenler varsa istişare edilir. Bu federasyonu 6 ay önce biz seçtik."