İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bu gece başladığı iki etaplı derz değişimi ve asfalt yenileme emekleri kapsamında, Galata Köprüsü'ndeki 40 gün süresince trafik akışı, alternatif güzergâhlarla sağlanacak.

ALTERNARİF GÜZERGAHLAR
İBB'den yapılan açıklamaya göre, emekler kapsamında Galata Köprüsü'nde, birinci etapta Karaköy-Eminönü istikameti, ikinci etapta ise Eminönü-Karaköy istikameti trafiğe kapatılacak, trafik akışı alternatif güzergâhlar ile sağlanacak. Birinci etap, 13 Ağustos Pazar 00.00'da başlayacak ve 20 gün sürecek.

Bu süreçte Karaköy'den Eminönü istikametine gidecek araçlar, Karaköy'den Tersane Caddesi'ne yönlendirilecek. Böylece Atatürk Köprüsü'nü takiben Unkapanı Kavşağı ve Ragıp Gümüşpala Caddesi üstünden Eminönü istikametine ulaşım sağlanacak.

Daha sonra gene 20 gün sürecek ikinci etap kapsamında ise Eminönü'nden Karaköy istikametine gidecek araçlar, Eminönü'nden Ragıp Gümüşpala Caddesi'ne yönlendirilecek. Unkapanı Kavşağını takiben Atatürk Köprüsü ve Tersane Caddesi üstünden Karaköy istikametine ulaşım sağlanacak.

Bölge esnafına kapanma sürecinden 1 gün önce mesajla bilgilendirme yapılacak. Tramvay seferlerinin etkilenmeyeceği emekler süresince otobüs seferleri belirlenen geçici güzergahlardan yapılacak.