Fethiye, Türkiye'nin güneybatı kıyısında yer alan bir turizm merkezidir. Muğla iline bağlı bir sahil kasabasıdır ve büyüleyici doğal güzellikleri, tarihi yerleri ve canlı atmosferi ile tanınır. 

Fethiye,  Ege bölgesinde, Akdeniz kıyısında yer almaktadır. Nefes kesen manzaralar ve ılıman bir Akdeniz iklimi sunan Babadağ Dağı ile Fethiye Körfezi arasında yer almaktadır.

Fethiye çok eski çağlara kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Bir zamanlar Telmessos olarak biliniyordu ve Likya uygarlığının önemli bir şehriydi. Yüzyıllar boyunca Fethiye'de Persler, Makedonlar, Romalılar ve Bizanslılar da dahil olmak üzere çeşitli uygarlıklar yaşamıştır.

FETHİYE GEZİLECEK YERLER
Fethiye Eski Kenti: Fethiye'nin büyüleyici eski kenti mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Dar sokakları, geleneksel Türk evleri, hareketli çarşıları ve hareketli  bir marinası vardır.

Ölüdeniz: Fethiye'ye sadece kısa bir mesafede bulunan Ölüdeniz, dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen nefes kesici Mavi Lagünü ile ünlüdür. Bölge, doğal falezleri nedeniyle yamaç paraşütü için de popülerdir.

Kelebekler Vadisi: Ölüdeniz yakınlarında yer alan Kelebekler Vadisi, muhteşem bir kumsala ve zengin biyolojik çeşitliliğe sahip gizli bir mücevherdir. Çok sayıda kelebek türüne ev sahipliği yapar ve yürüyüş parkurları sunar.

Saklıkent Kanyonu: Fethiye'ye yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Saklıkent Kanyonu, yüksek kayalıkları ve akan deresiyle bir doğa harikasıdır. Temiz dağ sularında yürüyüş yapmak ve serinlemek için ideal bir yerdir.

Likya Kaya Mezarları: Fethiye, kayalıklara oyulmuş antik Likya kaya mezarlarıyla tanınır. En ünlüleri Amyntas Mezarı ve Tlos Mezarı'dır.

FETHİYE NASIL GİDİLİR?
Fethiye'ye hem karayolu hem de havayolu ulaşım oldukça kolaydır. Fethiye'ye karayolu kullanarak gelmek isteyen ziyaretçiler Türkiye'nin her yerinden otobüse binerek şehir merkezinde bulunan Fethiye Otogarı’na ulaşım sağlayabilir.

Havayolu ile ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler ise Dalaman Havaalanı'nda inerek otobüs ile Fethiye'ye ulaşım sağlayabilir. Dalaman'dan Fethiye'ye 50 dakika içinde ulaşım sağlanabilir.

Bununla birlikte Fethiye'ye özel araç ile ulaşım da mümkündür. İstanbul'dan Fethiye'ye ulaşım yaklaşık 9 saat, İzmir'den yaklaşık 4 saat, Ankara'dan ise yaklaşık 7 saat sürmektedir.