Fenerbahçe’den Galatasaray’a sert açıklama

Fenerbahçe, resmi internet sitesi aracılığıyla ezeli rakibi Galatasaray’ı, Başkan Mustafa Cengiz’i, Fatih Terim’i ve Abdurrahim Albayrak’ı hedef alan “Tek Dertleri Fenerbahçe Olanlara Zaruri Açıklama” başlığıyla çok sert bir açıklama yayımladı.

‘TEK DERTLERİ FENERBAHÇE’

Sarı-Lacivertliler, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’e öneride bulunarak, “tenhada farklı kalabalıkta farklı davranmamalıdır” dedi.

Mesajda, “Sayın Cengiz ve camialarına artık Fenerbahçe üzerinden iç siyaset yapma stratejlerine son vermelerini ve kendi gündemlerine dönmelerini önemle tavsiye ederiz” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in ‘Fener Ol’ kampanyasını kast ederek söylediği, “Biz yapsak dilendi derler” sözlerine ise şu yanıtı verdi:

Son Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin hatırlatıldığı açıklamada, “Bu doğrultuda olumsuz bir maç skoru sonrası aleyhinize yapılan ya da yapıldığını düşündüğünüz her konuda kurumlara baskı kurarak, hakemleri zan altında bırakarak, algı yönetimi yaparak, medyadaki kalemşörlerinizi harekete geçirerek mağduriyet yaratma çabalarınıza benzer davranışları sergileyen başka bir kulüp daha var mı? Sahip olduğunuz saldırgan tavır ve agresif üslubun, söz konusu menfaatleriniz olduğunda fair play, kural, etik gözetmeksizin attığınız adımlar ve ortaya koyduğunuz söylemlerin, bu tarz davranışların birbirleriyle mücadele eden başka hiçbir kulüpte bulunmadığını, Türk spor camiasının tüm bireylerinin gördüğüne inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.