Fenerbahçe Kulübü İç Denetim Departmanı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda tespit edilen adreslere düzenlenen operasyonlarda çok sayıda Fenerbahçe Futbol A Takımı'nın lisanssız, sahte forması ele geçirildi.

Fenerbahçe Kulübü'nün ilgili departmanları ile İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Amirliği koordinasyonunda uzun süren araştırma ve tespitler sonucunda, İstanbul Fatih ilçesinde 2 ayrı adrese operasyon düzenlendi.  Düzenlenen operasyonlarda şüpheliler tarafından imal edilen 5096 adet sahte forma ele geçirildi; bu formaların perakende ve toptan satışa sunulmaya hazır halde olduğu tespit edildi. Değerinin 7 milyon TL'nin üzerinde olduğu belirtilen sahte ürünler emniyet güçleri tarafından muhafaza altına alındı.

Fenerbahçe Kulübü'nün avukatlarından Veysel Sezgin Günaydın, son zamanlarda ele geçirilmiş en yüksek hacimli sahte ürün operasyonunun gerçekleştirildiğini belirtirken, şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldığını söyledi.

Fenerbahçe kulübü, yapılan operasyonu sosyal medya hesabından da taraftarına duyurdu.

Kimi taraftarlar "Milletin bir formaya 1500 lira verecek parası yok. O zaman orijinal formanın fiyatını düşürün" yorumuyla tepkisini gösterdi. (Aykırı)