Fenerbahçe, 7 Nisan'da Galatasaray ile oynanan Turkcell Süper Kupa maçında "müsabakayı terk etme" nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamaya göre:

1. Galatasaray A.Ş. Kulübü, Galatasaray - Fenerbahçe Turkcell Süper Kupa müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahürat" ile ilgili olarak Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi ve "saha olayları" ile ilgili olarak Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi.

2. Fenerbahçe A.Ş. Kulübü, aynı maçtaki "müsabakayı terk etme" eylemi nedeniyle Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24/1-a maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi.

3. Fenerbahçe A.Ş. Kulübü idarecisi Ahmet Ketenci, aynı maçta gösterdiği "sportmenliğe aykırı hareket" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.

Ayrıca, diğer sevkler şu şekildedir:

4. Göztepe A.Ş., Göztepe - Erzurumspor FK Trendyol 1. Lig müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

5. Erzurumspor FK futbolcusu Celal Hanalp, aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.