Fenerbahçe, Süper Lig'in 30. haftasında deplasmanda Trabzonspor'u 3-2 mağlup etti.

Maç sonrasında sarı-lacivertli takım oyuncuları orta sahada galibiyet kutlaması yaparken, bordo-mavili taraftarlar sahaya girerek ortalığı karıştırdı. Yaşanan olayların ardından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 2 Nisan'da olağanüstü genel kurul toplantısı düzenleneceğini ve Süper Lig'den çekilme kararının değerlendirileceğini ifade etti.

FENERBAHÇE LİGDEN ÇEKİLİRSE NE OLUR?

Gazeteci Atila Türker şu açıklamayı yaptı;

Türkiye Futbol Federasyonu'nun hem ulusal düzeyde hem de uluslararası düzeyde belli anlaşmaları var. Yayıncı kuruluş veya UEFA ve FIFA ile anlaşmaları var. Fenerbahçe'nin bugüne kadar topladığı ülke puanlarının bir anda silinmesiyle birlikte Türkiye'nin ülke puanı sıralamasında 19 ila 20. sıraya gerileme riski de bulunuyor. Yayıncı kuruluş ihalelerden dolayı çakılır, keza Fenerbahçe'de tüm futbolcular serbest kalır. Ortaya yüz milyonlarca dolarlık fatura çıkabilir

Fenerbahçe'nin ligden çekilme kararı almasının ardından belki de ligler askıya alınabilir.

Fenerbahçe'de olayların içerisinde yer alan 4 futbolcuya orada bir işi olmaması gerekiyordu. Futbolcular kendilerini müdafaa gereği o hareketleri yaptılar. Büyük ihtimalle 1-2 futbolcuya 1 maç ceza verilir. Ben fazlasının da verileceğini düşünmüyorum. Futbolcular kendilerini korumak istedi.