AKP’nin 2024 yerel seçim sonuçlarına göre büyük bir oy kaybı yaşaması ile ilgili Ahmet Hakan’ın yaptığı yorum sosyal medyada gündem oldu.

Hakan, "Vatandaş 'Bu seçim yerel seçim, Erdoğan'la ilgili bir durum yok' diyor" ifadelerini kullandı. İstanbul, Ankara, İzmir sonuçlarının ardından Ahmet Hakan stüdyodan ayrılmıştı.

Gazeteci Fatih Altaylı youtube kanalında yayınladığı videoda Ahmet Hakan'ın bu sözlerini değerlendirdi.

Altaylı konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

''O grubun söylediği herhangi bir şeyin bana göre herhangi bir kıymeti yok çünkü bunlar bir fikir beyan etmiyorlar. Bunlar daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir programda kendisine söylediği gibi 'gereğini yapıyorlar'. Maaşlarını oradan alıyorlar orada sarf edecekleri cümlelerin yalakalık boyutuna göre maaş alıyorlar.

Konunun Erdoğan'la alakası olmaz olur mu. Kazandığı zaman Erdoğan'la alakası var kaybettiği zaman Erdoğan'la alakası yok. Böyle bir zırvalık yok. 

Şöyle olsaydı; Erdoğan İstanbul'a uğramazdı, 17 bakanını İstanbul'a göndermezdi anlı şanlı bakanlarımız İstanbul'da esnaf ziyareti yapıp milletle kucaklaşmazdı derdin ki Erdoğan'la çok alakası yok Murat Kurum'u yolladı Kurum beceremediyse ne yapsın'' dedi.

İşte Altaylı'nın konuşmasının tamamı: