Kahramanmaraş’ta zemin katında bulunan pastanedeki 40 santimetre çapında kolonun kesildiği tespit edilen ve depremin ilk saniyelerinde yıkılarak 35 kişinin hayatını kaybettiği Ezgi Apartmanı davası devam ediyor.

Firari sanıklar Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel ile tutuklu iç mekan tasarımcısı Ertan D., 'Olası kastla kasten öldürme ve yaralama' suçlarından, tutuklu fenni mesul Mehmet T. ve tutuksuz müteahhit Yakup A. ise ‘Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan yargılanıyor. Davanın avukatlığını Ersan Şen ve Rezan Epözdemir üstlenirken, duruşmalarda taraflar arasında zaman zaman sert atışmalar yaşanıyor. Kolon kesildiği iddia edilen firari sanıkların avukatı Ersan Şen'e ailelerden tepki geldi.

KIRMIZI BÜLTEN TALEBİ

Beş sanıklı bir davadaki gelişmeye göre, binanın altında bulunan Kervan Pastanesi’nin sahipleri olan firari sanıklar Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel hakkında savcı, kırmızı bülten çıkarılmasını talep etti. Mahkeme, davada tutuklu olan sanıkların tutukluluk durumunu devam ettirmeye karar verdi.