Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu: 2000 sonrası emekli olanlar için de çıkarılsın!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Arzu Lastikçi, 2000 öncesi emekli olanlar için uygulanan İntibak Yasası'nın 2000 yılı sonrası emekli olanlar için de çıkarılması gerektiğini söyledi.

Yayınlanma
1 Dk Okunma Süresi

Kadıköy Rıhtım Caddesi'nde toplanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri düşük emekli maaşlarına tepki gösterdi.

AA'da yer alan habere göre, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Arzu Lastikçi, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılırken diğer emeklilere zam verilmemesinin sosyal adalet ilkesine aykırı olduğuna dikkat çekti.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA OLMAMALI
Yüksek prim ve yılla emekli olanlara haksızlık yapıldığını belirten Lastikçi, "En düşük emekli maaşının asgari ücretin altında olmamasını ancak asgari ücretin de gelinen süreçte en düşük memur maaşından az olmamasını, özellikle mutfak ve gıda enflasyonunda rakamların kontrol altına alınmasını talep ediyoruz" dedi.

2000 SONRASI EMEKLİ OLANLAR İÇİN DE ÇIKARILSIN
Lastikçi, emekli olmanın iki şartı olan hizmet yılı ve prim gününe yaş haddi eklendiğini dile getirerek, "2000 yılı öncesi emekli olanlar için çıkarılan İntibak Yasası'nın 2000 yılı sonrası emekli olanlar için çıkarılması gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar