Ankara Etimesgut’ta 20 yıl belediye başkanlığı yapan MHP’li Enver Demirel’e karşı yarışan Erdal Beşikçioğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde yüzde 56,57 oranında oy alarak ilçenin belediye başkanı oldu.

Etemesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, seçimlerin sonuçlanmasının ardından mazbatasını alarak belediye başkanlığı koltuğuna oturdu. Uzun yıllar, tiyatro, sinema ve dizilerde rol alan usta oyuncu Beşikçioğlu sahneye belediye başkanı kimliğiyle çıkmıştı. Erdal Beşikcioğlu Tatbikat Sahnesi'nde Acting oyunuyla yine seyirci karşısına çıktı.

Beşikçioğlu, belediye başkanı olduktan sonra da oyunculuğu bırakmayacağını belirterek “Sanat hiçbir zaman bırakılamaz nefes almak gibidir. Nefes almayı bırakamazsın. Sanatta böyle bir şey. Sanat sosyal bir eğitimdir, kültürel bir eğitimdir. Bunların hiç birisi bırakılamaz” ifadelerini kullanmıştı.

Beşikçioğlu’nun belediye başkanı olmasıyla birlikte Blutv’de yayınlanan ‘Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi’nin devamının ne zaman geleceği merak konusu oldu.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre; dizinin çekimlerinin sonbaharda yapılacağı öğrenildi.