Ana Sayfa Etiketler Suriye

Etiket: Suriye

‘ABD, Suriye’nin doğusundaki petrolü kontrol etmek için sözde devlet kurmak istiyor’

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Suriye'nin doğusundaki petrol yataklarını kontrol etmek için bu bölgeyi koparmak ve orada Basra Körfezi'ndeki ülkelerin katılımıyla bir sözde devlet kurmak istediğini söyledi.

Hüsnü Mahalli: Yolsuzluklardan, açlık ve sefaletlerden ABD ve işbirlikçileri sorumlu

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, "İçerde çok zor durumda olan Trump'ın sağı solu belli olmaz. Adam ille de Ankara'yı PYD ile barıştıracak." dedi.

‘Suriye’de çözümün adresi Washington değil Şam’

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington ziyaretini değerlendiren gazeteci-yazar Mehmet Ali Güller “İktidar, ABD’yle yeni anlaşmalar yapma hedefinden vazgeçmeli. Zira Türkiye’nin çıkarları Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçiyor. Suriye’de çözümün adresi Washington değil Şam’dır” dedi. 

Yeni kriz konusu: ÖSO’cular Suriye’de ABD konvoyuna saldırdı

Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi’nden yapılan açıklamada, ABD’nin Suriye’de Türk yanlısı militanların Amerikan askerlerine ateş açtıklarını bildirdiği kaydedildi.

Suriyeli sığınmacılar Anadolu köylerine mi yerleştirilecek?

Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılar, Fırat'ın doğusundaki güvenli bölgeye mi yoksa Anadolu'nun köylerine mi yerleştirilecek? Gerçekte yürürlükte olan proje hangisi? İktidar, Suriyelilerin ülkemize entegre edilmesi düşüncesinden vazgeçti mi?

‘Erdoğan Amerika’ya gitmemeli, ne diye gidecek?’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye 13 Kasım’da gerçekleştireceği ziyaret ile ilgili konuştu.

Yandaş Abdurrahman Dilipak: Fırtına öncesi sessizliği yaşıyormuşuz gibi

Yandaş Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, yeni dengelerle Suriye’de Türkiye’nin, ABD’nin, Suriye rejiminin, PYD ve İsrail’in kazandığını yazdı.

Hüsnü Mahalli: Erdoğan-Trump ilişkisi her şeye gebe

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, Suriye meselesindeki son durumu değerlendirerek, "Washington'a gider mi bilinmez ama Erdoğan-Trump ilişkisi her şeye gebe." dedi.

Sarayın gözdesi Feyzioğlu: Mektubu yırtar atar, önce sen kendine bak deriz

Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep'e geldi.

Türkiye operasyonun neresinde? ‘Türkiye’nin açıklaması gereken bazı şeyler var’

McGurk makalesinde, "Türkiye'nin açıklaması gereken bazı şeyler var" dedi.