Ana Sayfa Etiketler Rtük

Etiket: rtük

RTÜK Başkanı Şahin Meclis’te protesto edildi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) bütçesinin görüşmeleri başladı. Cumhuriyet Halk Partili (CHP) komisyon üyeleri, RTÜK Başkanını dövizlerle protesto etti.

RTÜK intihar haberleri konusunda uyardı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ülkenin çeşitli yerlerinde meydana gelen intiharlara ilişkin yapılan haberlere dair uyarılarda bulunduğu bir açıklama yaptı. RTÜK tarafından yapılan açıklamada,...

RTÜK’ten “istifa” açıklaması

CHP kontenjanından RTÜK üyesi olan Faruk Bildirici, geçen hafta yapılan RTÜK Toplantısında “tarafsızlığını yitirdiği”, “gizli kararları açıkladığı”, “yayın kuruluşlarında lehe ve aleyhe tutum sergilediği”...

Şahin’in istifasının ardından Bildirici’den açıklama

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti.

Kılıçdaroğlu ahlaksızca para alıyor demişti: RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin istifa etti

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi.

CHP’den RTÜK hamlesi: ‘Bizi tanımadıkları anlaşılıyor’

CHP'den RTÜK üyesi olan Faruk Bildirici'nin üyeliğinin düşürülmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni üye olan İlhan Taşçı'ya söylediklerini ve bu konudaki stratejilerini açıkladı.

Akif Beki’den RTÜK’e tepki: Dizilere konu olacak bir entrika gibi durmuyor...

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Faruk Bildirici’nin RTÜK üyeliğinin düşürülmesine tepki göstererek, “CHP kontenjanından gelen Faruk Bildirici, Ebubekir Şahin'i RTÜK başkanlığından düşürmeye yeltendi, karşı hamleyle kendi üyeliği düşürüldü" dedi.

Faruk Bildirici’den yürütmeyi durdurma başvurusu: Görevden çekilmiş sayılmam yetki gaspıdır

CHP kontenjanından RTÜK üyesi olan Faruk Bildirici, üyeliğinin düşürülmesi kararı hakkında yürütmenin durdurulması ve sonrasında iptal edilmesi için mahkemeye başvurdu.

‘Öyle bir çöker ki altında kimin kalacağını bilemezsiniz’

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde RTÜK üyesi Faruk Bildirici'nin, üyeliğinin düşürülmesiyle ilgili bir yazı kaleme kaldı. Altaylı, Bildirici'nin üyeliğinin düşürülmesini "RTÜK Parlamentonun da üzerinde" imiş meğer. Bunu gördük" sözleriyle yorumladı.

Faruk Bildirici’nin üyeliği sonlandırıldı

25 yıl önce kurulan RTÜK tarihinde ilk kez bir Üst Kurul Temsilcisinin üyeliği, iktidar partisinin kontenjanından seçilen üyelerin oylarıyla sonlandırıldı. CHP kontenjanından Üst Kurul’a seçilen Faruk Bildirici’nin RTÜK üyeliği sonlandırıldı.