Ana Sayfa Etiketler HDP

Etiket: HDP

HDP’li 4 belediyeye daha kayyum atandı

Haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Yenişehir ve Hazro belediye başkanlarının yerine kayyum atandı.

Selçuk Mızraklı’dan mektup: Tüm adalet sistemi tek bir partinin hizmetindedir

Görevden alınarak yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı, tutuklu bulunduğu Kayseri, Bünyan Cezaevi’nden uluslararası kamuoyuna ve kurumlara hitaben bir mektup yazdı.

Pervin Buldan ve Sezai Temelli hakkında soruşturma başlatıldı

HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli hakkında 'Terör örgütü propagandası' iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Diyanet’in cinsiyetçi kamu spotu hakkında soru önergesi verildi

HDP'li Dirayet Dilan Taşdemir, Diyanet'in kadını eşine hizmet eder konumda gösterdiği cinsiyetçi video ile ilgili soru önergesi verdi.

Meclis’te Müge Anlı protestosu: HDP’li Aydemir Zazaca konuştu, İYİ Parti Genel...

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Erdal Aydemir, Müge Anlı’nın bir TV programında ‘Zazaca’ konuştuğu için canlı yayının kesmesini protesto etmek için Genel Kurul’da Meclisi...

HDP’li eş belediye başkanlarına gözaltı

Van’ın İpekyolu ilçesinin HDP’li eş başkanları Azim Yacan ve Şehzade Kurt gözaltına alındı.

Yandaş yazardan Selahattin Demirtaş iddiası

Yandaş Türkiye yazarı Cem Küçük, yeni yargı paketinde 'düşünce açıklamaları suç oluşturmaz' denildiğini, bu nedenle Selahattin Demirtaş'ın tahliyesinin de kaçınılmaz olduğunu söyledi.

VİDEO | Meclis TV, Erdoğan’ın konuşmasını kesip HDP’yi verdi

Meclis TV, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısını yarıda keserek, HDP’nin grup toplantısını canlı yayına verdi.

HDP’li vekillere polis ablukası, çekim yapan gazetecilere gözaltı tehdidi

İstiklal Caddesi’nde partilerinin İstanbul İl Kongresi’ne dair çağrı bildirisi dağıtmak isteyen HDP’liler polis ablukasına alındı.

HDP’li Mızraklı, Yılmaz ve Nazlıer, 10 saat boyunca kelepçeli götürüldüler

HDP'li belediye Eş Başkanları Selçuk Mızraklı, Keziban Yılmaz ve Rojda Nazlıer molasız Kayseri'ye 10 saatlik yolculukla, kelepçeleri çıkarılmadan sevk edildi.