Ana Sayfa Etiketler Cumhur ittifakı

Etiket: cumhur ittifakı

KULİS: Bahçeli’den sonra MHP’nin başına AKP’li bakan geçecek

Ahmet Takan bugünkü yazısında, siyaset kulislerini hareketlendirecek bir iddiada bulundu. Takan, “Devlet Bahçeli’den sonra MHP’nin başında AKP’li bir bakanı görürseniz şaşırmayın” dedi.

Cumhur İttifakı MHP’de krize yol açtı!

MHP, Samsun'da üç ilçe başkanını görevden aldı. İlkadım, Atakum ve Canik ilçe başkanlarının görevden alınma gerekçesi ise, Cumhur İttifakı'nın ruhuna aykırı hareket etmeleri olarak belirtildi.

Sallantıdaki Cumhur İttifakı’nda bir de Albayrak krizi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Samsun ziyaretine MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve yönetiminin davet edilmemesi krize yol açtı.

Yandaşlar tersini söylüyor ama Saray ittifakı çöküşte

Suriye operasyonunun ardından yandaş anket şirketleri Saray ittifakının oy oranında yükselme olduğunu iddia etse de, Erdoğan'ın çekmecesindeki anket sonuçlarının tam tersini gösterdiği öne sürülüyor.

AKP ve MHP’den şaşırtmayan paket: Torbacıya, cinsel istismara af!

AKP’nin hazırlıklarını sürdürdüğü infaz sistemiyle ilgili yargı paketine ilişkin tartışmalar sürüyor. Bazı parti yöneticileri nafaka ve 'çocuk gelinlerle' ilgili düzenlemelerin de pakete eklenmesini istiyor

Cumhur ittifakı çatladı! Koalisyon ortağı değiliz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin hükümetin icraatlarından sorumlu olmadığını belirterek "Cumhur İttifakı, bir koalisyon ortaklığı değildir. Partimizin elini kolunu bağlayan, hükümet icraatından sorumlu kılan bir sözleşme de değildir" diye konuştu.

İttifakta Arınç çatlağı: Görevden alındı!

Bahçeli geçtiğimiz günlerde sert ifadelerle YİK üyesi Bülent Arınç'ı hedef almıştı. Ancak MHP Genel Merkezi, Arınç'ı hedef alan Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli'yi Cumhur İttifakı'nın ruhuna aykırı davrandığı gerekçesiyle görevden aldı.

AKP’li isimden ittifak açıklaması: ‘MHP mayamızı bozuyor’

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakın isimlerden AKP'li Ayhan Sefer Üstün, Çağlar Cilara'nın YouTube kanalına konuk oldu. Üstün burada yaptığı açıklamada, partisinin MHP ile ittifakına ilişkin çarpıcı ifadelerde bulundu: MHP bizim mayamızı bozuyor!

İttifakı sarsacak kulis: MHP, AKP’ye hortum bağlamış

AKP kulislerine göre yeni parti ya da partiler AKP’yi değil, son iki seçimde küskün seçmenin yöneldiği MHP’nin oyunu etkiler.

Saray ittifakı çatladı: Ortak isyan etti!

Yandaş şirketleri kayırmanın önünü açacağı gerekçesiyle eleştirilen Turizm Ajansı kanun teklifinde, CHP, İYİ Parti ve HDP’nin yanı sıra MHP’den de itiraz gelince geri adım atıldı. Tartışılan maddelerden bazıları yeniden düzenlendi.