21 yaşındaki Mevlüde'nin annesi programda konuşunca ortaya çıkanlar şaşırtıcı. Mevlüde, "Ben halifemin yanındayım. Hadislerde geçen Mehdi burada. Çanakkale'de zorla tutulmuyorum, dönmekte istemiyorum. Ben kayıp değilim" demişti.

Dün yayına bağlanan birçok izleyici, sözde hoca Mustafa Çabuk'un Çanakkale'deki bir termal otelde yaklaşık 350 kişiyi köle gibi kullanarak orada tuttuğunu iddia etti. Çabuk'un insanların beynini yıkayarak paralarını aldığı ve daha önce tarihi eser kaçakçılığından tutuklandığı da gelen bilgiler arasında.

Programa gelen mağdurlar da yaşadıkları deneyimleri anlattılar. Fatma teyze, 31 yaşındaki oğlunun Çabuk'un etkisine girdiğini ve eşiyle ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmediğini paylaştı. Başka bir izleyici ise, Çabuk'un etkisi altında kalarak ailesinin köydeki tüm eşyalarını ona verdiğini söyledi.

Mühendis Hasan bey, 2019'da Mehdi'nin geleceğini bildiğini ve Çanakkale'ye geldiğini ancak asıl ailelerinin onları terk ettiğini iddia etti. Ayrıca, Mehdi'nin hiç para almadığını ve kira ödemediğini belirtti.

Ancak Mevlüde, yayından ayrılarak "Allah bize yeter, ben kayıp değilim, beni bir daha rahatsız etmeyin" diyerek tepkisini dile getirdi.

Sözde hoca Mustafa Çabuk'un aranıyor olması nedeniyle saklandığı, ancak akıl sağlığı yerinde olmadığı için tedavi olması gerektiği belirtiliyor.