Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı ve Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Ünsal, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına aday olmadığını ancak teklif gelirse görevden kaçmayacağını söyledi.

TFF’yi futbolun içinden gelenlerin yönetmesi gerektiğini dile getiren Ünsal, “Görev verilmesi halinde Türk futboluna katkıda bulunmaya hazırız. Sağlam bir kadromuz var ve hepsi Türk futbolunun sorunları bilen kişiler. Ancak benim başkanlığa aday olmam söz konusu değil. Bize ihtiyaç olursa, kapımız çalınırsa görevden kaçmayız. Direkt olarak başkan adaylığımı açıklamam ama TFF’de her türlü göreve talibim” diye konuştu.

‘EVET’ KAMPANYASINA KATILMIŞTI

Ünsal, başkanlık sistemi referandumu öncesi Rıdvan Dilmen’in sosyal medyada başlattığı ‘Evet’ kampanyasına katılmış, Twitter üzerinden paylaştığı video mesajda, “Yeni ve büyük Türkiye’nin kuruluşuna şahitlik ettiğimiz bugünlerde, en çok ihtiyaç duyulan bu değişiklikler için ben de varım diyorum. Büyük devlet olmak için ‘Evet’ diyorum. Büyük millet olmak için ‘Evet’ diyorum” ifadelerini kullanmıştı.

‘KOPUŞ SÜRECİM 1998’DE BAŞLADI’ DEMİŞTİ AMA…

Futbolculuk döneminde Fethullah Gülen’in sohbetlerine katılan Ünsal, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bağlandığı CNN Türk canlı yayınında, “(Cemaatten) kopuş sürecimi başlatan 1998 yılındaki evliliğim oldu, eşimin telkinleriyle anlamaya başladım” demişti.

‘EĞER TARİKATÇILIKSA KABUL EDİYORUM’

Eski futbolcu 7 Kasım 2007’de ise, Galatasaray’da yöneticilik yaptığı dönemde kendisini ‘Cemaatçi’ olduğu için takımdan yolladığını öne süren Fatih Altaylı’ya şu yanıtı vermişti: “Türkiye’de İslam’ı yaşayan insanların yüzde 70’i herhangi bir cemaate bağlı. En azından gönül bağlılığı vardır. Eğer bu tarikatçılıksa, eyvallah ben bunu kabul ediyorum. Bu Fethullah Gülen hoca efendi de olur, bir başka hoca efendi de. Bunu kabul ederim. Zaten buyum da.”

TFF Başkanlığı için adı geçen Aziz Yıldırım’dan açıklama

Resmen açıkladı: TFF Başkanı Yıldırım Demirören istifa etti