Ergenekon Davası sanığı Erol Ölmez'den çarpıcı iddialar!

Gündeme dair şok iddialarda bulunan Ergenekon sanığı Erol Ölmez yaptığı açıklamalar ile birçok konuya değinerek gündeme dair bilgiler verdi. FETÖ operasyonlarının neden sadece belirli kurumlara yapıldığını, Suriyeli göçmenlere vatandaşlık verildiği iddiası ve FETÖ- Ergenekon davalarının birleştirilmeye çalışılarak FETÖ'nün aklanmaya çalışıldığını söyledi.

Yaptığımız görüşmede ilk olarak AKP Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in istifasına dair, 

"EĞER BİR SUÇ VARSA YARGILANSIN!"

Erol Ölmez, "Bir şey ne kadar beğenilse veya beğenilmese dahi bir belediye başkanı halkın oyları ile gelmiştir. İyi veya kötü, yalan veya dolan sonuçta bu belediye başkanı olarak gelmiştir. Bir belediye başkanı kendi makamından kendi konumundan halk iradesi ile alınır, halkın tercihi ile alınır. Eğer halk o belediye başkanını istemiyorsa  o günkü seçimlerde ya halk tercihini başka bir belediye başkanından yapar ya da belediyeden bağımsız olarak değil de, belediye başkan adayını belirleyecek  genel merkez başka kişiyi belirler. Ama halkın getirmiş olduğu belediye başkanını ancak halkın iradesi ile indirebilirsin. Böyle baskı ile kraldan çok kralcılık ile indiremezsin. Böyle zorunlulukla sen onu makamından edemezsin. Sen o belediye başkanının veya o belediye başkanına bağlı olan daire başkanlarının veya müdürlerin FETÖ'yle PKK ile veya usule aykırı bir uygulama ile yapmış olduğu işler varsa ancak bunu yargıladıktan sonra hükmünü verdikten sonra onunla ilgili ne yapılacaksa yapılır. Ama onun dışında o yokken daha hiçbirşey yapmadan kalkıyorsun diyorsun ki belediye başkanı gidecek yerine bu gelecek. Bu şekilde olmaz, bu kraldan daha çok kralcılıktır. Bir gün belediye başkanlığı yaparsın bir gün bulunduğun makamından sen dahi gidebilirsin. Çünkü halkın kendi iradesi ve kendi arzu, isteği ile gelmiş olan kim olursa olsun onu halktan başka kimse indiremez veya deviremez. Sen kalkıp halkın kendi seçtiği adama bir belediye başkanı dahi olsa, kalkıp o halka çok ciddi şekilde karşı gelmiş oluyorsun. Halk sana inandı ve senin belediye başkanını seçti. O belediye başkanına güvendiği inandığı insanlar vardı. Onları bir anda ezip de bir takım suçu ve suç unsurlarını kapatamazsın. Yani kimse zannetmesin ki biz bu belediye başkanlığından aldıktan sonra yerine geçecek kişi işlenen suç ve suç unsurları kapanacak. Öyle bir şey yok. Suç suçtur ve bu suç zamanında bir şekilde işlenmişse belediye başkanları kim olursa olsun, muhakkak yargıya adalete hesap vermek zorundadır. Ama özet olarak bugun büyük bir hatadır. Belediye başkanını almak senin ve partinin itibarını zedeler. İtibarsız hale getirir bu bir hata, bunu yapmaması gerekirdi Sayın Cumhurbaşkanımızın. Eğer bir sorun varsa yargılansın, yargıya havale edilsin. 

"TAYYİP ERDOĞAN'A PARTİDEN İHRAÇ YETKİSİ VERİLDİ"

İşte bu da bir yanlış. Bu da infaz şekline giriyor. Şimdi insanları ihraç ederken ihraç edeceği insanların FETÖ ile bir bağı varsa veya demin söylediğim gibi usule aykırı bir menfaat temin ettiyse bu kişileri görevden al ama görevden alırken de bunu belirt. Ben bunun için aldım, FETÖ ile bağı var veya bu insan adil olmayan biçimde kazanç elde etti. Bunları beyan et ki insanlar neden olduğunu anlasın. Yoksa bu adam gidecek ben bu adamı istemiyorum, bu adamla işimiz kalmadı dediği an, sen onu görevden aldığın zaman sen suçu ve suçluyu kapatmak, gizlemek, saklamak anlamına gelir. Yani bu çok ciddi bir şekilde hatadır yanlıştır.

Melih Gökçek'in saha elemanı çok fazla, belediyeye bağlı olan genel sekreterinden tutun, özel kalemlerine kadar birebir şahidim buna bir takım insanlar bilgi aktarması yaparlar… Basın ve hükümet yanlısı olan bir takın insanlar basın içersinde de var bunlar. Bir takım insanlar Melih Gökçek'in böyle tip bilgileri aldığını topladığını ben yıllardır bilirim. Bu bir gerçektir. Melih Gökçek şeytana bile papucunu ters giydirebilecek cinsten bir adamdır. Menfaati için yapmayacağı hiçbir iş yoktur. Menfaati için herkesle görüşebilecek tiptedir. Melih Gökçek'te Tayyip Erdoğan'a karşı kullanabileceği kozlar vardır. Yani benim sınırlarıma ve elemanlarıma dokunulmasın garantisi adı altında anlaşma yapabilir, eğer bu anlaşma yapılmazsa Melih Gökçek kaypak bir adamdır her türlü bilgiyi birileri tarafından farklı yerden servis ettirebilir. 

"YSK ÜYELERİ GÖREVDEN ALINARAK YARGILANMALI"

2018 sonuna doğru seçimler var ve o zamana değişecek büyük ihtimalle. Melih Gökçek diyor ki bütün bilgi ve belgeyi servis edersem AKP Hükümeti çok ciddi şekilde yara alır, oy kaybı olur. Şu anda oy kaybı çok ciddi şekilde var. En son 16 Nisan Referandumu'nda AKP kaybetti, bunu kesinlikle herkesin bilmesi gerekiyor. Ama burada bir takım insanlar vardı, Yüksek Seçim Kurulu yani YSK’nın daire başkanları ve üyeleri olmak üzere bunların hepsi suç işlediler. Bunların derhal görevden alınıp yargılanması gerekiyor. Bir de oylarla ilgili bir takım yaşanan oyunların bilinmesi gerekiyor. Çok önemli sistemler var, bunları ben anlatmaya kalksam AKP’nin oy oranının ben size sadece ve sadece su anda inanın yüzde 39 ile 41 arasında bir oy oranı var. Yani referandum 16 nisanda yaptığı hilelik hurdalık olmasaydı yüzde 43 oyu vardı. 

"KRİPTO FETÖ'CÜLER AKP İÇERİSİNDE"
 

Bakın şimdi kripto FETÖ’cüler dediğimiz zaman AKP’nin içerisinde bir yığın var zaten. MHP’de var ve çoğunlukla BBP’de var. Büyük Birlik Partisi'nin desteklediği Mustafa Desteci ve Recep Tayyip Erdoğan'ı 16 Nisan Referandumu'nda destekledi. Neden destekledi? Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti yani ölümü ve birgün bunlara sorun yaratacağını bildiği için, kimin üzerinden yapıyor yine hiç alakası olmayan sonradan daldan dala zıplayıp da bir anda bir bakıyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan'ın baş danışmanı olan Büyük Birlik Partisi eski genel başkanı olan Yalçın Topçu'dan bahsediyoruz. Hemen Desteci’ye önce bir uyarı, görüşme sonra evetçilere katıldı. Ondan önce Fetullahçıydı ve hiçbir zaman FETÖ’de diyemedi. 16 Nisan Referandumu'ndan sonra FETÖ demeye başladı. Referanduma kadar FETÖ ismini insanlar kullanmadı, sonradan insanlar dillendirdi. 

Referandumdan evet çıktı ancak o evet çok sağlıklı br evet değil bunu bilelim. Şuanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde seçim olsun kesinlikle AKP'nin eski gücüyle gelmesinin mümkünatı yok. Bitmiştir ben daha öncede söylüyorum. Ama burada Recep Tayyip Erdoğanı neden desteklediğimize gelirse, FETÖ ve PKK ile olan mücadelesinden dolayı destek veriyoruz. Çünkü bu devletin ülkenin bekası, bu konuda Cumhurbaşkanı ile hemfikiriz.  Ama onun dışında AKP veya onun siyaseti beni hiç ilgilendirmez. Benim hiçbir siyasi parti, dernek ile bağım yok. Ben Mustafa Kemal Atatürk gibi bir Türk milliyetçisiyim. Yalnız kurdum ve kimseyi bana yapılan tehditleri ciddiye almıyorum… Korkaklar hergün ölür cesurlar birgün ölür.

"ÖLMEZ'DEN SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLDİ İDDİASI!"

Şimdi gelelim burada Suriyeli vatandaşlar doldu, dört buçuk milyonu geçti beş milyon oldu. Suriyeli olan peşmergeye başlı olan kişilerin köken olarak, yani buraya doğu sınırımızdan göçenlere baktığımız zaman bunlara kimlik veriliyor. Bunların kişiliğine ne olduğuna ne olmadığına araştırılmadan bakılarak, bu işe çok ciddi yönden rakamlarla paralarla ciddiyetle dönüştürüp bu para karşılığında bunlara kimlik veriyorlar. Hatta para karşılığında oturma izni alıyorlar ve daha sonrasında kimlik sağlıyorlar. Bu çok ciddi rakam ve para, rant ile sağlanıyor. Bu 2012’lerde taki o tarihe kadar bu işin daha öncesi de var, ranta dönmüş durumlar. Şimdi bu insanlara para karşılığında kimlik alınıyor ve iyice araştırılmadan “istisnai” adı altında hızlı bir şekilde vatandaşlık veriliyor. Hatta ordan göçenlerin çoğu usulen onlara bir ev yer aldırılıyor veya hızlı bir şekilde oturma izni olanların dükkan açması ev alması sağlanıyor. Daha önce bunları kimler yapıyordu, FETÖ üyeleri yapıyordu.  Hangi dairelerde yapıyorlardı, nufüs daireleri ve göç idaresine bağlı kurumlarda en hızlı bir şekilde bu işlemler görülüyor. Özellikle yabancılar şubesi filan.

Devlet buna karşı önlem aldı mı hayır. Şuanda bakıyoruz ki Barzani’nin peşmergeleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşı halinde. Binlerce Suriyeli, IŞİD’inden tutun aklınıza kim geliyorsa, binlerce Suriyeli’ye vatandaşlık veriliyor. 

-Bunları neye dayanarak söylüyorsunuz belgeleri var mı?

Tabi tabi var. Somut olan herşey mevcuttur. Bir de Irak ve Suriye’den gelen Türkmenlere üçüncü insan muamelesi yapılıp, Türkmenlere kesinlikle vatandaşlık oturum konusunda vatandaşlık vermedikleri gibi çok ciddi şekilde de zorlaştırıyorlar. Çünkü bu insanın kimliği Türk olduğu için ciddi şekilde zorlaştırıyorlar. Türkmen olduğu için zorlaştırıyorlar, diğerlerine her türlü imkanı sağlıyorlar. Bu adil değil.

"NEDEN BU KURUMLARA FETÖ OPERASYONU YAPILMADI?"


FETÖ en çok Türkiye’nin birkaç kurumunda var ve bu devletin en kılcal, ana damarlarına sızmış olan Fetullahçılara karşı operasyon yapılmıyor. Soruyorum ben neden devlet arşivlerine, Osmanlı arşivlerine, Vakıflar Genel Müdürlüğüne operasyon yapılmadı. Nüfus Genel Müdürlüğüne, Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne neden yapılmadı. Bu idarelere bağlı olan, tüm aktif şube ve bölümlerine niçin FETÖ operasyonu yapılmadı? Yani Maliye’ye yapılıyor, Milli Emlak’a niçin yapılmıyor? Neden bir FETÖ heryere emniyete askeriyeye yargıya sızıyor da oradan alıyorsun da buradan neden almıyordun.  Çünkü nedenini söyleyeyim burada müthiş bir rant ve kaynak var, çok ciddi anlamda kaynak var ve oradan kaynak aktarılıyor.

HALA FETÖ İLE ORTAK HAREKET Mİ EDİYORLAR?

Ben soruyorum neden operasyon yapılmıyor, yoksa hala birileri Fetullahçı Terör Örgütü ile ortak hareket mi ediyor? Bunu sorguluyorum çünkü bu tartışılması gereken bir konu. Derhal İçişleri Bakanlığı'nın bu konuya el atması gerekiyor. Burada yapılan usulsüzlük haksızlık her şey Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde işleyecek. Buralardaki FETÖ temizlenmeden, kesinlikle FETÖ bitti denilemez. Belediyeler de dahil olmak üzere. Benim uyarılarıma rağmen, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne, Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne yaptığım uyarıları dahil dikkate almıyorlar, kendileri ancak kendi makam mevki ve para sahibi olan insanlara randevu verip görüşüp onlarla görüşmeyi tercih ediyorlar.  Ancak ülkenin bu kadar hassas bir konusunu konuşmayacak kadar da korkuyorlar. Cumhurbaşkanı hassasiyetle davranıp bu konuya el atması gerekir, çünkü aleyhinde işlenen konular mevcuttur.

"ERGENEKON VE FETÖ'YÜ BİRLEŞTİRİYORLAR!"

Ergenekon davası çöktü biliyorsunuz, en son yargı aşamasından düştü. Yargıtay dedi ki böyle bir örgüt yoktur.  Dava çökmüştür. Fetullahçı Terör Örgütü’nün kripto hücreleri 15 Temmuz darbe girişimi öncesi uyandırıldı ve 15 Temmuz Darbe girişimini gerçekleştirdi. Şimdi bu uyuyan hücreler artık Fetullah’tan nemalanmış, menfaati olanlar tekrar devreye girip Ergenekon'a saldırmaya başladı. Neden, en son Recep Tayyip Erdoğan’ın dahil bilgisi olmadığı halde,  AKP içerisinde onlara bağlı gazeteciler, bürokratlar belirli bir kısım yine Ergenekon'a karşı saldırmaya başladı. Çünkü Fetullahçı Terör Örgütü adı altında FETÖ denilen örgüt, oradaki  “E”yi Ergenekon adı altında komplo teoriye dayanarak üretilmiş senaryolarla bir dava yürütme ve böyle bir hayati önem arz eden, yine ulusalcıların  Cumhuriyetçilerin FETÖ’nün isteği doğrultusunda alınması ile ilgili. Ergenekon davasının uzatılarak FETÖ ile birleştirilmesine bizzat şahidim. Bu dosya hazırlanıyor ve hazırlandı. FETÖ’ye biat etmiş kişiler hala orada ve yargıyı da bu şekilde etkilemeye çalışıyorlar. Böyle bir dosya ile karşılaşabiliriz. Ve bu 1990’lardan bugüne kadar gelen herşeyi de bunun içerisinde koyma telaşına düştüler. Şuanda bunun için çalışıyorlar. Çünkü amaçları tek Fetullahçı Terör Örgütünü kurtarma operasyonuna girdiler. Biz tüm FETÖ sanıklarını nasıl cezaevinden çıkarırız, kurtarırız nasıl masumlaştırırız diye bir konuya girdiler. Buldukları tek formül, Fetullahçı Ergenekon Terör Örgütü adı altında bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Ergenekon’da beraat veren savcıyı alarak başka yere tayin ettiler ve yeni savcı geldi. Ben davaya vakıf değilim diyen yeni savcı davayı birkaç ay sonrasına atıyor. Ergenekon sanıklarına beraat isteyen savcıyı görevden kim aldı, hangi güç neden aldı? Ve bunun yerine atadığın insan davaya vakıf değilim diyerek davayı uzatıyor. Burada dava neden uzatlıyor?

Röportajın devamı gelecek...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner78