Erdoğan’ın kurbanlarından Arınç: Affetmeyeceğim tek şey parti kurulması olur

Bir zamanlar AKP kadrosunun önemli isimlerinden biri olan ve Tayyip Erdoğan’ın tarafından sahneden alınan Bülent Arınç, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurma hazırlığında olduğuna ilişkin iddiaları yorumladı.

Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, ”Affetmeyeceğim tek şey parti kurulması olur” derken, iddialarla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

‘BEN AK PARTİLİYİM VE AK PARTİLİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM’

Arınç’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

”Bugün bunlar çok yazılıp konuşuluyor. Ben AK Partiliyim ve AK Partili olmaya devam edeceğim. Ben onların içerisinde bulunduğu şartları çok iyi bilen ve onların hukukunu gözetmeye çok gayret eden bir insanım. Onların yaşadıklarını Türkiye’de başkaları yaşasaydı daha farklı tepkiler verirlerdi.

Ben herkesin hem özel hayatına hem kişiliğine saygı duyulmasını istiyorum. Bu partide en küçük hizmeti yapmış olandan en büyük hizmetleri yapmış olanlara kadar, reddedilmeden, üstü kapatılmadan, trollerin ağzında parçalanmaya götürülmeden herkese kucak açılması ve onlara değer verilmesini arzu ediyorum.

Bu yapılmazsa bu dedikoduların arkası kesilmez. Herkes her şeyi söyler. Ben arkadaşlarımı seviyorum. Ben AK Parti’den kim ayrıldıysa arkasından ‘Oh oldu, ne iyi oldu da gittiler’ dememiş bir insanım.”

‘AFFETMEYECEĞİM TEK ŞEY PARTİ KURULMASI OLUR’

AKP’den kopan isimlerin yeni bir parti kuracaklarına ihtimal vermediğini ifade eden Arınç, “Affetmeyeceğim bir tek şey var; AK Parti’nin karşısında bir başka parti kurup da, onunla AK Parti ile mücadele etmeye yeltenmeleri affedilecek bir şey değildir. Ama ayrılmıştır, AK Parti’ye olan küskünlüğü oluşmuştur. Ama kendi değerini muhafaza etmiştir, buna saygı duymalı.

Ve onların AK Parti ile bütünleşmesini temin edecek tedbirler alınmalıdır. Benim, bu yaşımdan sonra artık bana bu şerefleri bahşeden partiye ve Genel Başkana bağlı olmaktan başka bir seçeneğim yok ve bunu da şerefle taşıyacağım” diye konuştu.

‘Gül’ün partisi için Babacan ikna edildi, Davutoğlu’na da teklif gidecek’