AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 11. Rize Tanıtım Günleri kapsamında düzenlenen “Bırakalım Sigarayı, İçelim Rize Çayı” programında konuştu.

Erdoğan “Bırakalım sigarayı, içelim Rize çayı” sloganından yola çıkarak “Benim hemşehrilerim aynı zamanda son derece zeki ve esprilidir. Rize günlerinin bu seneki temasında, Rize’nin o ince zekasına, pratikliğine bir kez daha şahit oluyoruz” yorumunu yaptı. “Ama bugün burada bir karar vermemiz lazım. Bu melaneti bırakalım, kendi kendimize zarar veriyoruz. Hem kasaya, hem keseye, hem vücuda. Yazıktır, günahtır” diyen Erdoğan, “Bu israf. Ben Cumhurbaşkanı olarak sevdiklerime diyorum ki; inanın bu haramdır. Diyanet İşleri Başkanımız da söyledi. ‘Haramdır’ dedi. Niye? Kasaya, emanet-i ilahi olan bu vücuda zararı var mı? Var. Doktorlar da burada. Öyleyse haram” diye konuştu.

Sigarada yeni bir uygulama başlatacaklarını belirten Erdoğan, “Tek tip sigara paketi uygulamasına geçiyoruz, çekici, özendirici hiçbir unsura yer verilmeyecek” ifadelerini kullandı.

Mesele sigara düşmanlığı değil, sen hala anlamadın mı…

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here