Erdoğan: Ezana terbiyesizlik ettiler, bunların ittifakı ezan bayrak düşmanlığı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bayrağa tahammülü olmayanlarla, ezana tahammülü olmayanların ittifakıyla girdiğimiz bir seçim süreci yaşıyoruz” dedi.

Adana mitinginde yaptığı konuşmada, HDP’yi kast ederek, “Bayrağımıza tahammülsüzlüğünü mitinglerinden kongrelerine kadar hep gördük mü? Gördük” diyen Erdoğan, sözü 8 Mart’ta polisin kadınlara plastik mermi ve biber gazı sıkarak engellediği Taksim’deki ‘Feminist Gece Yürüyüşü’ne getirdi.

‘EZANA TERBİYESİZLİK ETTİLER’

AKP’li Cumhurbaşkanı şöyle konuştu: “Önceki gün Taksim’de, İstanbul… CHP’nin ve HDP’nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup ezana ıslıklarla, sloganlarla terbiyesizlik ettiler. Buyrun CHP’nin il başkanı da orada. Taksim’deki görüntü bu seçimlerin aslında ülkemizini ve milletimizin geleceği açısından nasıl bir karar seçimi olacağını gösteriyor. Onlar bayrağımıza ve ezanımıza saygısızlık yaparak doğrudan istiklalimize ve istikbalimize saldırıyor. Bunların tek ittifakı ezan bayrak düşmanlığıdır. Emin olun bunlar hiç İstiklal Marşımızı okumamışlar. HDP kongrelerinde İstiklal Marşı okuyor mu? Türk bayrağını bile şimdi korka korka yeni ufak bir tane asıyorlar.”