Bir fidye yazılım çetesi, iddialara göre Fortnite'ın geliştiricisi Epic Games'i hacklediğini ve çaldıkları verileri henüz açıklanmayan bir fiyatla açık artırmaya çıkardığını iddia etti.

Bu, sektörü vuran ikinci büyük hack olayı olup, bir öncekisi PlayStation stüdyosu Insomniac Games'i büyük ölçüde etkilemişti.

Cyber Daily'nin haberine göre, bilgisayar korsanları Mogilevich adında bir grup, bu güvenlik ihlalinden sorumlu olup, Epic'in sunucularına sessizce saldırdı.

Hackerlar, iddialarına göre e-posta, şifreler, tam adlar, ödeme bilgileri, kaynak kodu ve diğer birçok veriyi içeren yaklaşık 200 GB boyutunda veri çaldıklarını öne sürüyor.

Fidye yazılım çetesi, Epic Games'in çalınan verilerini 4 Mart tarihine kadar satmayı planlıyor, ancak bu konuda belirsizlik söz konusu. Henüz herhangi bir fiyat belirlenmemiş ve verilerin satılmaması durumunda ne yapılacağı da belirtilmemiş.

Epic Games, saldırı hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, Mogilevich isimli grup şirketin verilerini çaldıklarına dair herhangi bir kanıt sunmadı.