21 yaşındaki Trabzonspor'un genç forveti Enis Destan, kulüp dergisine verdiği röportajda hedeflerini açıkladı. Destan, Trabzonspor ile yeni kupalar kazanmak, belirlediği gol ve asist hedeflerini gerçekleştirmek ve ardından Alman futbol ligi Bundesliga'da oynamak istediğini dile getirdi.

Transfer sürecine de değinen Destan, Altınordu'da iyi bir sezon geçirdiğini ve Avrupa'da oynama hayalleri olduğunu söyledi. Trabzonspor'un teklifi geldiğinde büyük bir kulüpten davet almanın etkisiyle hızlı bir karar verdiğini ifade etti ve doğru bir tercih yaptığını düşündüğünü belirtti.

Enis Destan, küçük yaş gruplarında forvet oynadığını ancak Altınordu'da stoper pozisyonunda da görev aldığını söyledi. Bu mevkilere alışık olduğunu ve ihtiyaç olduğunda savunma pozisyonlarında da performans sergileyebileceğini belirtti. Ancak en verimli olduğu yerin forvet olduğunu vurguladı.

Gelecek hedeflerine yönelik konuşan Destan, Trabzonspor ile kısa vadeli hedeflerini gerçekleştirmek istediğini ve ardından Bundesliga'da oynamak istediğini söyledi. Ayrıca, Altınordu ve Bayern Münih maçlarını da merakla takip ettiğini ifade etti.