İşte özgünce yazılmış bazı en iyi mafya filmleri:

  1. "The Godfather" (Baba) (1972) - Francis Ford Coppola tarafından yönetilen bu film, Michael Corleone ve ailesinin suç dünyasındaki yükselişini anlatır. Marlon Brando ve Al Pacino gibi oyuncularla dikkat çeker.

  2. "Goodfellas" (Sıkı Dostlar) (1990) - Martin Scorsese'nin yönettiği bu film, gerçek bir mafya hikayesine dayanır ve mafya dünyasının iç yüzünü gözler önüne serer.

  3. "Scarface" (Korkaklar Cesaretini Gösteremez) (1983) - Al Pacino'nun unutulmaz performansıyla, suç dünyasına giren bir adamın yükselişini ve düşüşünü anlatır.

  4. "The Irishman" (İrlandalı) (2019) - Martin Scorsese'nin yönettiği bu film, suç dünyasının iç yüzünü anlatan bir epik hikaye sunar. Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi usta oyuncuları bir araya getirir.

  5. "Casino" (1995) - Martin Scorsese tarafından yönetilen bu film, Las Vegas'ın kumar dünyasını ve mafya ilişkilerini konu alır. Robert De Niro ve Joe Pesci başrollerdedir.

  6. "Once Upon a Time in America" (Bir Zamanlar Amerika) (1984) - Sergio Leone'nin yönettiği bu epik film, suç dünyasının New York'taki yükselişini ve çöküşünü anlatır.

  7. "A Bronx Tale" (Bronx Masalı) (1993) - Robert De Niro'nun yönettiği bu film, bir gencin mafya ile ilişkilerini ve babasının tavsiyelerini konu alır.

  8. "Miller's Crossing" (Aynı Anda Ölmek) (1990) - Joel ve Ethan Coen'in yönettiği bu film, 1920'lerdeki suç dünyasını konu alır ve entrikalarla