Bugün faşizme karşı direnenler Eğitim-Sen'den ihraç edildi

KHK ile ihraç edilen ve yıllardır 'işimizi geri istiyoruz' diyerek direniş sürdüren Yüksel Direnişçileri Nuriye Gülmen, Acun Karadağ ve Mehmet Dersulu, Eğitim-Sen'den ihraç edildi.

Emek Ve Ekonomi 28.11.2020, 18:50 28.11.2020, 21:49
Bugün faşizme karşı direnenler Eğitim-Sen'den ihraç edildi

KHK'lar ile ihraç edilen ve dört yılı aşkın süredir 'işimizi geri istiyoruz' diyerek direniş sürdüren, şu an 'yoğun eylem yapmak' gerekçesi ile tutuklu bulunan Nuriye Gülmen, Acun Karadağ, Mehmet Dersulu ve Hatay Eğitim-Sen üyesi Pelin Akbaş Yeşil, gerçekleştirilen kongre sonrası ihraç edildi.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nın 11. Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi.

Sndika, şu an tutuklu bulunan Yüksel Direnişçileri ve sendika emekçileri Nuriye Gülmen, Acun Karadağ ve Mehmet Dersulu ile Hatay Eğitim-Sen’den Pelin Akbaş Yeşil’i “sendika itibarını zedelemek” gerekçesi ile ihraç etti.

Eğitim-Sen tarafından oy çoğunluğu ile alınan bu karar, salonda  “Yaşasın Yüksel direnişimiz” sloganıyla protesto edildi.

Kamu Emekçileri Cephesi alınan bu karara sosyal medya hesabı üzerinden tepki göstererek ''Bu fotoğrafa iyi bakın! Eğitim Sen Genel Kurulu Yüksel Direnişçilerini ve geçmiş dönem Hatay Şube yöneticilerinin ihracı için kalktı bu eller. Bugün faşizme karşı direnenler ve onları destekleyenler Eğitim Sen'den İHRAÇ EDİLDİLER!'' açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)