İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Ataşehir İlçesi İçerenköy bölgesinin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir spor tesisi inşası için temel atma törenine katıldı.

Yeni spor tesisi, kapalı olimpik yüzme havuzu, fitness salonu ve yer altı otoparkı gibi olanaklarla İçerenköy halkına spor imkanları sunmayı amaçlıyor. Temel atma törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, dün Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği festivaldeki bir yemekte partinin eski genel başkanlarıyla buluşmuş ve görüşmede, partideki "Değişimtartışmaları ve kurultay süreci gündeme gelmişti. 

Ekrem İmamoğlu, CHP-SHP eski genel başkanları ile yaptığı görüşme, CHP’deki kurultay süreci ve İBB başkanlığına yeniden aday olup olmayacağına ilişkin gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

HER DEĞERLİ FİKRİ GÜNDEMİMİZE ALIYORUZ
İmamoğlu, konuya ilişkin şöyle konuştu: 

3 genel başkanımızla da sizinle paylaşamayacağım, partinin güncel konuları, geleceğin konuşulduğu çok değerli bir sohbet ettik. Çok faydalandım. Önümüzdeki zamanlarda alacağımız kararlara, çizeceğimiz yollara büyük katkılar sunacağını söyleyebilirim. 
 
Adaylık meselesine de yanıt veren İmamoğlu, "Her değerli fikri mutlaka gündemimize alıyoruz. Zaten meseleyi bir makam meselesinin çok ötesinde değerlendirdiğimi, ülkemi vatanımı, şehrimi, partimi düşünecek ve bu konuda en sağlıkla kararı vermek zorunda olduğumuzu ben ve benim gibi düşünen insanlar zaten biliyor. Değerlendirmemiz o çerçevede" diye konuştu. 

İmamoğlu "Aday mısınız" sorusuna ise "Benim aday olduğum tek şey var. Ülkemizde, aynen İstanbul'da olduğu gibi, büyük bir değişim" cevabını verdi.