İstanbul'da yaşayan bir iş insanı, Ramazan yardımı kapsamında domates, salatalık, patates, soğan ve sarımsak gibi ürünleri ihtiyaç sahiplerine dağıtmak istedi. Mersin'den getirilen bir TIR dolusu sebzenin Çapanoğlu Büyük Cami ile Fatih Camii arasındaki bölgede sabah saat 10.00'da dağıtılacağı duyuruldu.

Vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde devam eden kar yağışına rağmen dağıtımın yapılacağı bölgeye gelmeye başladı. Ancak, aracın yolda arıza yapması nedeniyle dağıtımın Cuma namazının ardından gerçekleştirileceği açıklandı. Bazı vatandaşlar, yapılan duyuruya rağmen Fatih Camii bölgesinde beklemeye devam etti, diğerleri ise evlerine döndü ve saat 12.00'den itibaren tekrar toplandı. Bekleyen ihtiyaç sahiplerinden bazıları, bir derece sıcaklıkta beklerken sebzelerin poşetlenmesine yardımcı oldu.

fgb.jpg

Uzun bir bekleyişin ardından, sebzelerin poşetlenmesi ve dağıtımına başlanmadan önce polis tarafından vatandaşların sıraya geçmeleri konusunda anonslar yapıldı. Ancak, bazı vatandaşlar anonslara aldırış etmeden, dağıtımın başlamasıyla birlikte sebzeleri alabilmek için adeta birbirleriyle yarışırken ilginç görüntüler oluştu.