O dönem 'öğrenciler gitsin Ali Demir'in elini öpsün' diyen eski YÖK Başkanı: Tüm sınav sorularını çaldılar

Özcan “Krizi kötü yönetmiş olabilir” dediği Demir için hiç de utanmadan “Çok düzgün bir adam, talebeler elini öpsünler” diyen isimdi...

Eğitim 23.06.2020, 19:46
O dönem 'öğrenciler gitsin Ali Demir'in elini öpsün' diyen eski YÖK Başkanı: Tüm sınav sorularını çaldılar
Toplumsal Haber Merkezi

AKP'den ayrılan isimlerin kurduğu partiler, kurucularının sicilleriyle göz kamaştırıyor! Bu isimlerden biri de eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan... Özcan, Fethullahçı çetenin üniversite sınav soruları çaldığı ortaya çıktığında bu görevdeydi ve kılını kıpırdatmadı.

Hatta, 'şifreci Ali' olarak nam yapan ve FETÖ'den yargılanan ÖSYM Başkanı Prof. Ali Demir’e sahip çıktı.

Hatta, Özcan “Krizi kötü yönetmiş olabilir” dediği Demir için hiç de utanmadan “Çok düzgün bir adam, talebeler elini öpsünler” diyen isimdi...

Aradan yıllar geçti ve artık 'eski YÖK Başkanı' yeni Gelecek Partisi kurucu üyesi olan Özcan, FETÖ üyelerinin ÖSYM’nin hazırladığı tüm soruları çaldığını söyledi.

Gelecek Partisi’nden siyasete atılan eski YÖK Başkanı Özcan dün TV5’te yayınlanan bir pnograma konuk oldu. Koronavirüs salgınına rağmen YGS ve LGS sınavlarının yapılmasını eleştiren Özcan, “Hükümet paraya bel bağlayarak, ondan ümidini kesmeden sınavların yapılmasına karar verdi. Bence yanlıştı. Turizmden 10 milyar doları bulabilirsiniz ama eğer 3-5 çocuğu kaybetmeye değmez” dedi.

'ÖSYM'NİN TÜM SORULARINI ÇALDILAR'
Özcan, FETÖ mensuplarının sınav sorularını çalmasıyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. ‘Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz’ dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim.

Ben bir daha hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar.

Yorumlar (2)
Tarık Soysal 7 ay önce
Egitim ve sınavlarda gelinen nokta çok acı tus forumlarında iddialar “...Bundan 7-8 kadar yıl önceydi. 5-6 defa girdiğim ÜDS lerden 50-60 arası alıp duruyordum. Meşhur bir TUS dersanesinin Meşhur bir sahibi -ki iyi İngilizce bilmesi ile de tanınır- yerime ÜDS ye girebileceğini söyledi. "Sen de sarışın gözlüklüsün ben de, kimse anlamaz bile, ben böyle çok kişiye ÜDS-KPDS kazandırttım" dedi. Tabi teklifini "bütün akademik hayatımı b.k çukurunun üzerine bina edemem" diyerek reddettim. 1-2 sınav daha sürünüp kendim 71'imi aldım. Eğer yakalanırsa "sevgili JOKER abimin" aleyhine tanıklık ederim. Allah islah etsin, bir adamın her işi mi YAMUK olur ya?” http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4964&page=62 http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=10037 http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4309 http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=9306 Ateş olmayan yerden duman çıkar mı tusdata ve veya uz.dr sami selçukbiricik in sponsoru olduğu drtus.com tus forumunda övünme ve güç gösterisi olarak
Yasar Nuri 7 ay önce
Today's Zaman eski GYY'si: Cemaatin sahte delil yerleştirdiğini duydum, hayal kırıklığına uğradım
Tem 20 2020
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Gülen cemaati içerisinde cemaate yönelik eleştiriler arttı. Cemaatin üst yönetimine olan tepkiler günden güne artıyor.
Eleştirilerde bir süre önce cemaatin soru çaldığıyla ilgili itiraflar gelmişti. Bu itirafları Gazeteci Bülent Keneş daha önce dile getirmişti.
Balyoz, Ergenekon ve Odatv gibi Türkiye'de gündem olan büyük soruşturmalarda cemaat, sahte delil yerleştirmekle itham edilmişti.
Bu soruşturma ve davalarda avukatlık yapan Hüseyin Ersöz, ortaya koyduğu bilimsel raporlarla bunların 'sahte' olduğunu mahkemelere sunmuş, her seferinde 'cemaate yakın' olduğu belirtilen mahkemelerce bu raporlar görmezden gelinmişti.
El konulan ve kapatılan Today's Zaman'da bir dönem Genel Yayın Yönetmenliği yapan Sevgi Akarçeşme, YouTube kanalında yaptığı açıklamada cemaatin sahte delil yerleştirme suçlarını gündeme getirdi.
Akarçeşme, "Beni rahatsız eden