Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, sponsporluk anlaşmasıyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu noktalara vurgu yaptı:

"Önceki yönetimden devraldığımız takımı ilk senemizde şampiyon yaparak istenen başarıyı elde ettik. Bu başarılarla birlikte sponsorluk gelirlerimiz de rekor seviyeye ulaştı, 50 milyon euroluk hedefimizi geçtik. Bankalar Birliği anlaşması kapsamında faiz ve anapara ödemelerine başlandı, ancak gelirlerimizin yüzde 50'si kesiliyor.

Naklen yayın gelirlerinde düşüş yaşandı. 500 milyon dolarlık anlaşma, bugün 80 milyon dolara kadar geriledi. Yeni yayın ihalesinde de rakamlar düşük. Bu nedenle faaliyet dışı gelirlere ihtiyaç duyuyoruz, bu konuda büyük başarı elde ettik.

VAR sistemi Türk futboluna gelmesiyle tartışmaları azalttı ancak VAR'ı yöneten kişilerde hala tereddütler var. Spekülasyonlar nedeniyle yenilenmeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Galatasaray, futbol alanında büyük bir rekabet içinde ve bir koalisyona karşı savaşıyor. Rakiplerimizin bize atfettiği konularla ilgimiz yok. ICARDI'nin aldığı ceza konusunda da şaşkınlığını dile getirdi.

Rakip takım başkanına proje önerisinde bulunduğunu ve hala bir proje olarak gördüğünü belirterek, "Bu konuda ısrar ediyorum, kendisinin bir proje olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı."