Ambani ailesi, Rihanna ve illüzyonist David Blaine gibi ünlü isimlerle anlaşarak düğünü organize etmeyi planlıyor. Dünya çapında tanınan isimlerin yanı sıra Bill Gates, Mark Zuckerberg ve Ivanka Trump gibi dünyanın en zengin ve en güçlü isimlerinin de katılması bekleniyor. Ayrıca Bollywood ünlülerinin de yer alacağı düğünde konuklara 2500 farklı menü seçeneği sunulacak. Bu, Hindistan'ın en pahalı düğünü olacak ve Ambani ailesi, kızının düğünü için harcadığı 100 milyon dolarlık bütçeyi aşmayı planlıyor.

Ambani ailesi, 2018'de kızının düğünü için de benzer bir etkinlik düzenlemişti. Beyoncé'nin sahne aldığı ve misafirlerin İtalya'nın Como Gölü'nün yanı sıra Mumbai ve Rajasthan'daki resepsiyonlara katıldığı bu düğün, Hindistan'ın şimdiye kadar gördüğü en pahalı düğünlerden biriydi.

Hindistan'da düğünlere harcanan para her yıl artıyor ve bu, ülkenin dördüncü en büyük endüstrisi haline geliyor. Bu, Hindistan'ın ekonomik büyümesi ve lüks tüketimdeki artışın bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.