Trump Beyaz Saray'dan vazgeçmiyor: Büyük ilerleme kaydediyoruz, kazanacağız

Seçim sonuçlarını Yüksek Mahkeme'ye taşıyacağını söyleyen ABD Başkanı Donald Trump, son olarak yaptığı paylaşımda büyük ilerleme kaydettiklerini ve sonuçların gelecek hafta gelmeye başlayacağını söyledi. Trump, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda 'Kazanacağız' ifadelerini kullandı.

Dünya 10.11.2020, 18:06
Trump Beyaz Saray'dan vazgeçmiyor: Büyük ilerleme kaydediyoruz, kazanacağız

ABD Başkanı Donald Trump, resmi olmayan sonuçlara göre Demokratların adayı Joe Biden'ın kazandığı başkanlık seçimlerine ilişkin itirazlarını sürdürüyor.

Daha önce seçimlerde hile yapıldığını öne süren ve konuyu mahkemeye taşıyacağını belirten Trump, son olarak Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Büyük ilerleme kaydediyoruz. Sonuçları gelecek hafta gelmeye başlayacak. Amerika'yı yeniden büyük yap!" ifadelerini kullandı. Trump bu paylaşımından kısa süre sonra, "Kazanacağız" ifadelerinin bulunduğu ikinci bir tweet attı.

Donald Trump, önceki gün de Savunma Bakanı Mark Esper'in görevine son verdiğini ve yerine vekaleten Ulusal Terörle Mücadele Merkezi Direktörü Christopher Miller'ı atadığını açıklamıştı. Pentagon'dan sorumlu olan Esper'in son günlerde Trump'a karşı tavır aldığı konuşuluyordu. Esper'in bu tavrı darbe söylentilerine neden olmuş Amerikan Genelkurmay Başkanı da "böyle bir görevimiz yok" açıklamasını yapmıştı.

Yorumlar (0)