Trump askeri hastaneye kaldırılıyor

Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump, doktorların tavsiyesi üzerine Walter Reed Askeri Hastanesi'ne kaldırılıyor.

Dünya 03.10.2020, 00:40 03.10.2020, 00:53
Trump askeri hastaneye kaldırılıyor

Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump, doktorların tavsiyesi üzerine Walter Reed Askeri Hastanesi'ne kaldırılıyor. Beyaz Saray Sözcüsü, Trump'ın önlem amaçlı birkaç gün hastanede kalacağını belirtti.

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, yaptığı yazılı açıklamada, Trump'ın moralinin yerinde olduğunu, hafif semptomlar gösterdiğini ve gün boyu çalıştığını aktardı.

"Önlem amacıyla ve doktoru ile tıp uzmanlarının tavsiyesiyle, Trump önümüzdeki birkaç gün Walter Reed Hastanesindeki başkanlık ofisinden çalışacak" ifadesini kullanan McEnany, Trump'ın kendisine ve eşi Melania Trump'a gelen destek mesajları için minnettar olduğunu vurguladı.

EŞİ DE KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞTI
ABD Başkanı Trump, gece saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Bu gece First Lady ve benim Covid-19 testimiz pozitif çıktı. Karantina ve iyileşme sürecine hemen başlayacağız. Bu süreci beraberce atlatacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Kısa süre önce danışmanlarından Hope Hicks'in Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Trump, kendisi ile eşinin karantina sürecine başlayacağını açıklamıştı. Trump'ın yakın danışmanlarından Hicks, son dönemde ABD Başkanı'nın birçok seçim gezisinde yanında yer alan isimlerden biriydi.

Yorumlar (0)