Aşı karşıtlarına bir destek de faşist devlet başkanından: Aşı olanlar timsaha dönüşecek

Brezilya’nın faşist Devlet Başkanı Jair Bolsonaro şimdi de aşı karşıtlığına soyundu.

Dünya 22.12.2020, 16:12 22.12.2020, 16:17
Aşı karşıtlarına bir destek de faşist devlet başkanından: Aşı olanlar timsaha dönüşecek
Toplumsal Dış Haberler

Covid-19 salgınından en çok etkilenen ülkeler arasında olan Brezilya, her gün yüksek sayıda Covid-19 kaynaklı ölüm kaydetmeye devam ederken ülkenin faşist başkanı Bolsonaro aşıya gerek olmadığını savundu.

Aşıların insanların hayatına müdahale etmek olduğunu söyleyen Bolsonaro, Brazilya’nın Covid-19 aşısı ithal etmeye ihtiyacı olmadığını söyledi. Faşist lider, geçen hafta da Covid-19 salgınını yağmura benzetmiş; yağmur damlası nasıl herkesin başına düşüyorsa covid-19’un da herkesin başına geleceğini söylemişti.

Aynı iddialarını geçtiğimiz pazartesi de tekrarlayan Bolsonaro, “Tekrar ediyorum. Aşı olmayacağım. Herhangi biri hayatımın tehlikede olduğunu düşünüyorsa o benim sorunum” dedi.

‘AŞI OLANLAR TİMSAHA DÖNÜŞECEK’
İddialarını bir adım daha ileri taşıyan Bolsonaro, Pfizer’ın ürettiği aşıdan sorumluluk hissetmeyebileceğini, fakat aşıyı olan insanlar “timsahlara dönüştüğünde” aşının sonuçlarıyla kendi başlarına mücadele etmek zorunda kalacaklarını belirtti.

210 milyona yakın nüfusuyla Latin Amerika’nın en büyük ülkesi olan Brezilya’da şimdiye dek 7 milyona yakın insan koronavirüse yakalandı. toplumsal.com.tr'den alımştır.

Covid-19 kaynaklı ölümlerin 200 bine yaklaştığı ülkede, her gün yüksek sayıda ölüm kaydedilmeye devam ediyor. Öte yandan Brezilya Başkanı, salgının etkisinin ülkesinde azalmaya başladığını iddia ediyor.

Yorumlar (0)