ABD’den Maduro’nun eşine ahlaksız teklif

Maduro, Meclis’te her yıl düzenli olarak yaptığı konuşmasında ABD’nin Venezuela temsilcisinin eşini kendisini terk etmesi ve başka bir ülkeye yerleşmesi için para teklif ettiğini açıkladı.

Dünya 14.01.2021, 16:28 15.01.2021, 17:01
ABD’den Maduro’nun eşine ahlaksız teklif
Toplumsal Dış Haberler

Amerikan kuklalarının darbe girişimlerine ve terör eylemlerine karşı ülkesini savunmayı sürdüren Venezuela Devlet Başkanı Nicholas Maduro, Venezuela’da rejim değiştirme planlarının bir parçası olarak eşine kendisini boşaması ve ülkeyi terk etmesi için para teklif edildiğini açıkladı.

Maduro, parlamentoda yaptığı yıllık konuşmada dile getirdiği iddiasında teklifin, eşi Cilia Flores’e Trump’ın Venezuela Özel Temsilcisi Elliot Abrams tarafından yapıldığını dile getirdi.

Eliot Abrams’ın Flores’e kendisini terk etmesini teklif ettiğini dile getiren Maduro, eşine “hayatının geri kalanını başka bir ülkede mutlu şekilde geçirebilmesi için” büyük bir para teklif edildiğini dile getirdi.

BU İLK DENEMELERİ DEĞİL
Flores’e Venezuela’daki Amerikancı darbe zamanında casusluk yapması ve Maduro’ya dair bilgi sızdırması için daha önce de para teklif edilmişti.

Yorumlar (0)