Özellikle son zamanlarda ünlü şarkıcı Seda Sayan'ın yaptırdığı sünnet derisi enjekte uygulaması için ise " Mükerrem olarak yaratılan insanın bir parçasının söz konusu amaç için kullanılması da caiz değildir." denildi. Öte yandan bu tür estetik yaptıranların üzerinde Allah'ın rahmetinden uzak kalacakları belirtildi. 

Seda sayan sünnet derisi estetği yaptırdı
DurakMedya'dan Mustafa Barış Durak'ın haberine göre Seda Sayan'ın yaptırdığı estetik ameliyatların hiç birinin İslam dininde yerinin olmadığı ortaya çıktı. Din işleri Yüksek Kurulu kendilerine sorulan estetik operasyonları ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. 

Diyanetten seda sayan açıklaması

Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre " İslam’da, yaratılıştan getirilen özellikleri (fıtrat) değiştirmeye yönelik tasarruf ve müdahaleler yasaklanmıştır. Hz. Peygamber (s.a.s.), güzelleşmek maksadıyla vücuda dövme yapmak, dişleri incelterek seyrekleştirmek gibi işlemleri, yaratılışı değiştirmek kapsamında değerlendirmiş ve bunu yapanların Allah’ın rahmetinden uzak olacağını ifade etmiştir. Bununla birlikte vücudun herhangi bir organında, diğer insanlar tarafından yadırganan, insanın psikolojik olarak etkilenmesine sebep olabilecek bir anormallik veya fazlalık bulunması durumunda bunun ameliyatla düzeltilmesi, fıtratı bozmak değil, bir tedavi işlemi olarak değerlendirilir. Alloblast, yeni doğan erkek çocukların sünnet edilmeleri sonrası ortaya çıkan deri parçasından, yüksek teknoloji eşliğinde laboratuvar ortamında biyomühendislik teknikleri kullanılarak fibroblast hücrelerinin çoğaltılarak elde edilmesi işlemidir. Amacı itibarı ile estetik müdahale niteliğindedir. Bu sebeple beden ya da ruh sağlığı açısından gerekli olmadıkça uygulanması caiz değildir.Öte yandan mükerrem olarak yaratılan insanın bir parçasının söz konusu amaç için kullanılması da caiz değildir." denildi.