Diyanet kafası

20.09.2019 Tevazu İnsanı Yüceltir
13.09.2019 Her Can Dokunulmazdır
06.09.2019 Muharrem Ayı ve Aşura Günü
30.08.2019 Vatan Bize Emanettir
23.08.2019 Faizin Toplumsal Zararları
16.08.2019 Güvenli Bir Hayat İçin Afetlere Hazır Olalım
11.08.2019 Kurban Bayramı
09.08.2019 Mümin: Huzurlu Toplumun Teminatı
02.08.2019 Rabbin İçin Kurban Kes
26.07.2019 Beden Mahremiyeti ve Tesettür

Diyanetimizin hali pür melali. Hristiyan dini üzerine uzman başkanın hutbe konuları.

Diyaneti KURUCUSUNA İHANET EDEN, Aslını inkar eden kurum haline getiren başkanın hutbe anlayışı Başgana göre müslümanlar yalamış yutmuşlar, aşmışlar, olmuşlar.

Adamın uzmanlığı Hristiyanlık olunca Müslümanlığın sorunları ile Hristiyanlığın sorunları aynı zannediyor. Türkiye ile norveç’i İngiltere’yi aynı zannedip ona göre hutbe irad ediyor.

Diyanet, Milyonlarca insanın vaktini İSRAF ETMEKTEDİR. toplumun önemli ve acil konuları, sorunları yerine “Kamil bir insanın mükemmele doğru gidişine katkı sunan” konularda hutbe vermektedir. Aynı konuların kimseye batmayacağına da dikkat edilir ise Diyanet suya sabuna dokunmadan yoluna bakıyor denilebilir.

Diyanete verilen bu bütçe ile, sunulan bu imkanlarla yaptığı ayıptır, zuldür, israftır. Haram deme yetkisi bende yoktur ama olsa yaptığı haramdır derdim. Diyanet insanların günlük davranışlarına ilişkin fetva vermekten kaçıyor. Diyanet toplumsal yaralara ilişkin açıklama yapmaktan kaçıyor. Diyanet İslamiyeti ur gibi saran tarikat holdinglerine karşı açıklama yapmaktan kaçıyor. Diyanet tarikatların devlete çöreklenmesine karşı çıkmaktan kaçıyor. Diyanet “Otobüs, metrobüs kullanan duş alsın, deodorant kullansın. Şehir hayatı köy hayatına benzemez, telefon ile konuşurken milleti rahatsız etmeyin” dahi diyemiyor. FETÖ ile ilgili kitap yazmak için darbeyi bekleyen diyanetten bahsediyoruz.

İyi yaptığı tek şey kendi vaiz ve imamlarının propagandasını yapmak, 3 vaazdan birinde “Din görevlilerinin hikmet, keramet, ehliyet ve İslamiyet ehli” olduğuna dair bi cümle kaynatıyor arada.

Yalnızca Diyanet değil; Diyanete bağlı binlerce cami, binlerce imam, on binlerce kadronun da işe yaradığı yoktur. “DİYANET KAPATILSIN” diye şimdi deseler artık itiraz etmem.

Diyanet her Cuma sonrası topladığı yardımlarla yalnızca Cami yaptırma ve yaşatma derneği olarak faaliyet göstermektedir. Lakin Cami dernekleri bu işi Allah Rızası için yaparken Diyanetin Makam Ve Maaş saltanatı ahaliye fatura edilmektedir.

Türk devletinin verdiğine karşılık EN AZ ALABİLDİĞİ, Geri dönüşümü en verimsiz, en işe yaramaz kurumu diyanet kadroları haline gelmiştir. Diyanet bireyin derdini, toplumun derdini, ülkenin derdini, dinin derdini çözecek tek bir reçete yazmaktan dahi uzaktır. Camiler sıkıntı sahiplerinin huzur limanı olmaktan çıkmıştır. Diyanet ve çoğunluk kadroları siyasi iktidarın goygoycusu haline gelmiştir.

Diyanetin Hristiyanlık uzmanı başkanı derhal istifa etsin. Diyanet kendisine bi çeki düzen versin. Hüküm sahibinin kim olduğunu hatırlasın. Bu milletin nelerden fedakarlık ederek o yapıyı ayakta tuttuğunu hatırlasın. hesabı Allah’a vereceğini, hesap konusunun MİLLETİN İMANI, İSLAMIN DOĞRULARI olduğunu unutmasın. Ehem ile mühimi ayırt eder hale gelsin. Varlığı bu millete ve devlete bir şeyler katsın.

Ya da kapatın gitsin…

Devlet yönetenlerin önceliği ne olmalı?

Bir devleti yönetenlerin sosyal, ekonomik ve kültürel öncelik anlayışları, o devleti “vezir de eder, rezil de” eder. Toplum yönetimi, bir aile yönetme sorumluluğuyla eşdeğerdir. Bir...

ÖSO’yu alana selefiler bedava!

Türkiye, başlattığı Suriye operasyonuyla birlikte yeni bir 'cihat' problemiyle karşı karşıya. Sadece Batı ve ABD değil, ÖSO'cular da kardeşleri Nusra ve IŞİD'cilerle birlikte; Türkiye'nin...

En büyük düşman ABD…

78 Kuşağı mensubu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ,çok şükür 45 yılı aşkın bir zamandır ABD'nin çirkin yüzünü görüp,emperyalizmin bir numaralı temsilcisi olduğunu farketmiş olduğumuzdan...

Koşa koşa bataklığa!

İktidarın yanlış politikalarıyla Suriye'de yıllardır debelenen Türkiye, şimdi emperyalistlerin kışkırtmalarıyla yeni ve devasa bir bataklığa doğru sürükleniyor. Erdoğan'ın BM'de başlattığı süreç, tam olarak "olabileceklerin...

Düşünme yetisini kaybetmiş bir toplum

Öğrenim hayatımızda gördüğümüz derslerde aklımıza kalan nedir diye sorsak herhalde hemen herkesin üzerinde mutabık olacağı hususlardan biri de “insan düşünen hayvandır” cümlesidir. Bu sözle...