Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı bildirimde, İsrailli bazı yetkililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadelerine dair şu açıklamalar yer aldı:

"İsrailli bir grup yetkilinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı yönlendirdikleri iftiraları ve mesnetsiz iddiaları kesinlikle reddediyoruz. Bu açıklamalar, sadece gerçeklerden uzak değil, aynı zamanda insanlık değerlerine de aykırıdır. Kimi İsrailli yetkililerin, Gazze'de Filistinli sivilleri hedef alan acımasız katliamı örtbas etmek amacıyla gerçekleri çarpıtarak gündemi değiştirme çabalarını kabul etmiyoruz.

Dünya kamuoyunun gözü önünde gerçekleşen insanlık suçunu eleştiriye dahi tahammül edemeyen bu yetkililer, Birleşmiş Milletler, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almalarıyla acizliklerini sergilemişlerdir.

İsrailli yetkililerin Sayın Cumhurbaşkanı'na ve ülkemize yönelik antisemitizm suçlamalarını, iftira ve hakaretleri, aynı üslupla kendilerine iade ediyoruz. Türkiye, tarih boyunca zulme uğrayan herkese güvenli bir sığınak olmuştur, bu gerçeği tüm dünya bilmektedir.

Bugün bile hala devam eden bu barbarlığın son bulması için İsrail makamlarına, barış ve ateşkese yönelik çağrılarımıza kulak vermeleri acilen gerekmektedir. Türkiye, insan hakları ve barışın yanında durmaya devam edecek, bu tür zulümlere karşı durmayı sürdürecektir."