Bir dönem lüks hayatlarıyla gündemden düşmeyen fenomen çift Dilan Polat ve Engin Polat  kara para aklama suçlamaları nedeniyle aylardır cezaevinde.

Aylardır sessizliğini koruyan Dilan Polat'ın Instagram hesabından geçtiğimiz günlerde  'Dilan Polat serbest bırakılmalı mı?'' başlıklı bir anket yayınlanmıştı.

OdaTV'ye konuşan Dilan Polat cezaevinde yaşadıklarını anlattı.

Polat yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Cezaevi koşulları elbette dışarısı ile bir değil. Devletimiz elinden geldiğince tutuklu ve mahkumlara güvenli bir ortam sağlamaya çalışıyor. Bana oldukça iyi davranıyorlar. Cezaevi yemekleri dışında bir yemek yemiyoruz. Hastalık durumlarında derhal müdahale ediliyor. Artık çok yakın arkadaşlıklar kurduğum cezaevini memleketten bir parça olarak görüyorum.

Tek sorun çocuklarımı çok özledim. Sağlıklı ve özgür günler geçirmeyi umut ediyorum. Yeni bir bakış açısı ve heyecanla çalışmak istiyorum.”

''CUMHURBAŞKANI'NA MEKTUP YAZDIM''
 

Dilan Polat “Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı’na kendi el yazımla bir mektup yazdım. Avukatımla görüştükten sonra gönderip göndermeyeceğimi veya kamuoyu ile paylaşıp paylaşamayacağıma karar vereceğim. Mektupta anlattığım iddianamenin bir an evvel hazırlanması ve suçumuzun ne olduğunun ortaya konmasıdır.

Takipçilerimin de bizim için iddia edilen suçları işlemediğimizi, burada neden olduğumu anlamadığımı bilmelerini istiyorum. Sadece vergi suçundan kimse tutuklu değilken, neden burada olduğumu bir türlü kendime izah edemiyorum.” dedi.