Seçimler yaklaşırken partilerde seçimle iligili reakisyon almaya devam ediyor. Deva Partisi lideri Ali Babacan 79 ilde kendi adaylarını çıkaracaklarını Malatya ve Tekirdağ'da ittifak yapacaklarını söyledi.

Babacan'ın açıklamaları şöyle

Adayımızın olmadığı hiçbir ilimiz yok. İki ilimizde böyle lokal iş birliği oluştu. Bunlar Tekirdağ ve Malatya. Farklı modeller, ikisi birbirinden farklı model; ama bizim teşkilatımızdan ve yerelden gelen talep aynı zamanda ilişkili diğer partilerin teşkilatından da gelen talep üzerine bu oluştu.

Onun haricinde  Türkiye genelinde biz kendi adaylarımızla DEVA Partisi olarak seçime giriyoruz. Dolayısıyla kampanyamıza başladık.

Çok yoğun bir şekilde adaylarımızla beraber çalışıyoruz. Genel merkezimizden arkadaşlar Türkiye'nin dört bir yanına dağılmış durumdalar ve vatandaşlarımıza hem DEVA Partisi'nin genel politikalarını anlatmak için hem de adaylarımızın kendilerini vatandaşlarımıza anlatması için yoğun bir çaba ve çalışma içerisindeyiz.

Bazı yerlerde destek partimize yüksek olacaktır, bazı yerlerde belki daha orta halli kalacaktır. Belediyeyi kazanacağımız çok yer olacağına inanıyoruz.