Demirören Medya Grubu'nda tenkisat başladı. Posta Gazetesi’nin internet portalından biri haber koordinatörü olmak üzere toplam 7 kişi işten çıkarıldı. Ayrıca Gazete Vatan'ın internet ekibinden 4 kişinin, Fanatik.com.tr'den de 3 kişinin işlerine son verildi. İşten çıkarılan çalışanların büyük bir kısmı uzun yıllardır Demirören Medya Grubu'nda görev yapıyordu.

HÜRRİYET VE MİLLİYET GAZETELERİ DE BU SÜREÇTEN ETKİLENEBİLİR
Medyaradar'ın haberine göre, öte yandan, Demirören Medya Grubu'nda bir dizi işten çıkarmaların daha yaşanabileceği konuşuluyor. Özellikle çalışanların zam beklentisi sürerken Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin internet departmanlarında da benzer işten çıkarmaların yaşanabileceği iddia edildi.

POSTA'NIN GECE EKİBİ İŞTEN ÇIKARILDI
Demirören Medya Grubu'nun aldığı bir diğer dikkat çekici karar ise, Posta gazetesinin internet platformu Posta.com.tr'nin gece ekibine yönelik oldu. Gece ekibinin tamamının işine son verildi.

İşten çıkarılan çalışanların haklarına dair önemli bir nokta da tazminat konusu. İşten çıkarılanlara yapılan zam oranlarının işten çıkartılanlara yansıtılmadığı ve bu nedenle eski maaşlarının üzerinden tazminat hesaplamalarının yapılacağı öne sürülüyor.