‘Davutoğlu’nun hangi noktada olduğunu merak edenler Konya mitingine baksın’

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı konuşulan ‘yeni parti’ oluşumu içinde yer alan bir isim, “Davutoğlu’nun hangi noktada olduğunu merak edenlerin, Konya’da düzenlenen ‘Evet’ mitingindeki konuşmasına bakmaları yeterli. Hoca orada konuşmasını ‘Evet’ demeden bitirdi” dedi.

Gazete Duvar’ın Duvar Arkası sayfasında yer alan kulis habere göre, ‘yeni parti’ için kolları sıvadığı söylenen ve birlikte mi ayrı ayrı mı hareket edecekleri tartışılan Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisi ile Ahmet Davutoğlu’nun yakın çalışma arkadaşları iki gruba dair şunları anlattı:

“Bizim rahatsızlığımız sır değil. Bir süredir bizlere parti kurmamız için çeşitli kesimlerden, kişilerden telkinler, baskılar geldiği ortada. Bunun için sosyal medya hesaplarımızın altındaki yorumlara bakmanız yeterli.

Gül-Davutoğlu-Babacan isimlerinin zaman zaman bir araya geldiği doğru ancak birlikte hareket ettikleri iddiası yanlış.

Ahmet Davutoğlu yenibirparti.org sitesinden medya aracılığıyla haberdar oldu. Bu siteyle ilişkisi yoktur. Biz de baktık ve gördük ki bu adres 2018 yılında alınmış.

Davutoğlu’nun hangi noktada olduğunu merak edenlerin, 16 Nisan Referandumu için Konya’da düzenlenen “Evet” mitingindeki konuşmasına bakmaları yeterlidir. Hoca orada konuşmasını “evet” demeden bitirmiştir.

31 Mart yerel seçimine bu kadar kısa zaman kala bu üç ismin yeni parti/partiler kuracağı iddiası AK Parti tarafından kullanılmaktadır.

Dış düşmanlarla yetinmeyen AK Parti, olası bir başarısızlığı “iç düşmanlara” fatura etmek için bu dedikodunun dolaşıma girmesinden memnuniyet duymaktadır.

Bir parti kurulacak veya kurulmayacak demek için henüz erken. Herkes 31 Mart seçiminin sonucunu beklemek zorunda olduğunu biliyor.”

‘Yeni parti’ yolundakileri ihanetle suçlayan Metiner: Reis makam verdiğinde iyiydi

‘İslamcı gelenekten gelenler olabilir ama bir ‘İkinci Özal Hareketi’nden söz ediliyor’

Abdüllatif Şener’den ‘yeni parti’ yorumu: Erdoğan’ın sopasına ne kadar dayanabilirler ölçemiyorum

‘Davutoğlu ve Babacan ayrı ayrı çalışıyor, duruma göre birlikte hareket edilebilir’